Jak se postarat o nafukovací bazény na konci sezóny

Teplé letní dny se blíží ke svému konci. Jistě se ještě najde několik chvil, kdy si bude možné užívat vodu v zahradním bazénu, ale je už třeba myslet na péči před samotným uskladněním na příští koupací sezónu.

Nafukovací bazény mají své přednosti

Bazény nafukovacího typu upřednostňují lidé s malými dětmi a všichni jedinci, kteří milují vodu spíše ke svlažení než k samotnému plavání. K nesporným výhodám patří to, že mají jednoduchou skladnost a můžete je libovolně přemisťovat podle vlastního uvážení. Vzhledem k malému objemu není problém vodu v bazénech měnit a nestarat se o přípravky pro čištění vody. Odpadne vám tedy nákup kartušové nebo pískové filtrace a jiných přípravků k pravidelnému chemickému ošetřování. Bazén v menších rozměrech snadno umístíte i na terasy nebo větší balkóny. V tomto případě nemusíte být vlastníky zahrady. V těchto bazénech jsou navíc děti ve větším bezpečí. I když uklouznou a spadnou, většinou se nestane žádné zranění, protože se tyto druhy bazénů zhotovují z měkkých a poddajných materiálů.

Péče o nadzemní bazény na konci letní sezóny

Jestliže potřebuje bazén opravy, můžete si poradit svépomocí. Stačí si pořídit speciální sadu na opravy bazénů a během chvilky můžete mít bazén jako nový. Dobrá skladnost umožňuje uložení mimo sezónu i do menšího bytu. marimex-bazenove-zaplaty Jakmile usoudíte, že už letos bazén nevyužijete, vypusťte ho, vnitřní i vnější strany omyjte čistou vodou a otřete. Následně vyfoukněte horní prstenec od bazénu a rozložte ho, aby mohl bez problémů uschnout. Pokud máte doma malé dětské bazény, můžete je osušit sami. Po vyschnutí bazén složte, resp. srolujte, protože skládáním by vznikly přehyby. Následně uložte na čisté a suché místo, které je dobře chráněné před mrazivým počasím. Nezapomeňte, že správná příprava zazimování bazénu prodlouží jeho životnost.

Publikováno: 01. 10. 2015

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator