Rekuperace vzduchu přináší nemalou úsporu za vytápění. Hodí se i pro vás?

V souvislosti s úsporou za energie se stále častěji hovoří také o rekuperaci vzduchu. Pokud jste již termín zaslechli, ale netušíte, co si pod ním představit, pak jsou následující řádky určeny právě pro vás. Prozradíme, vám co je to rekuperace, za jakých okolností se vyplatí a kdo vám poskytne kvalifikovaný servis od A do Z.

Co je to rekuperace tepla?

Rekuperace tepla (vzduchu) je proces, v rámci kterého rekuperační jednotka zpětně získává teplo z odpadního vzduchu. Zařízení funguje na poměrně jednoduchém principu. Jednotka ohřívá čerstvý vzruch na požadovanou teplotu a následně jej vpouští do místnosti. V praxi se rekuperace využívá v rodinných i bytových domech, průmyslových a komerčních objektech. Rekuperační systém většinou neslouží jako primární zdroj tepla, jde však o efektivní sekundární zdroj ke stávajícímu systému. Výrazně snižuje celkovou spotřebu energie, která je zapotřebí k vytápění domu. V zimě pomáhá při vytápění a během letních měsíců zastává funkci klimatizace. Rekuperační jednotka je navržena tak, aby do místnosti vehnala čerstvý vzduch a nesmíchala ho se znehodnoceným vzduchem, který proudí směrem ven. V současné době je na trhu bohatá nabídka systémů s různým výkonem. Špičkové rekuperační jednotky mají účinnost až 90 %.

Kdy je rekuperace (ne)vhodná?

Díky rekuperaci můžete výrazně ušetřit za vytápění, nicméně ne vždy je investice rentabilní. Rekuperační jednotka může zachránit majitele staršího objektu, který se snaží minimalizovat výdaje za vytápění elektřinou či plynem. Pro obyvatele domů, které jsou vytápěny levnými tuhými palivy / dřevem jde naopak o zbytečnou investici. Chcete-li se o rekuperaci vzduchu dozvědět další zajímavé informace, pokračujte na www.storc.cz. Firma ŠTORC se v oboru pohybuje dvacet let a zabývá se prodejem, montáží a servisem rekuperačních jednotek. Nechte si poradit od profesionálů, kteří rekuperaci rozumí. Doporučí vám optimální řešení s ohledem na charakter vašeho bydlení.

Publikováno: 23. 12. 2015

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator

Tagy: rekuperace tepla | rekuperace vzduchu