Jak se starat o dveře?

Dveře jsou jednou z nejdůležitějších součástí každého domu a je třeba se o ně řádně starat, aby vypadaly a fungovaly správně. Správná péče o dveře vám pomůže zajistit, abyste ze svých dveří vytěžili maximum a aby vypadaly skvěle po mnoho let. Zde je několik tipů, jak o dveře správně pečovat. Z technického hlediska nejde o nic složtého!

1. Dveře pravidelně čistěte

Měli byste dbát na to, abyste dveře každou chvíli čistili vlhkým hadříkem nebo měkkým kartáčem. To pomůže udržet dveře čisté a zbavené prachu a nečistot. Pokud jsou dvířka natřená, měli byste také použít jemný čisticí prostředek, který pomůže odstranit případnou špínu nebo mastnotu, která se na povrchu mohla nahromadit. Pamatujte, že špinavé dveře nejsou pro vaše bydlení dobrou vizitkou.

2. Zkontrolujte panty a zámky.

Měli byste pravidelně kontrolovat, zda panty a zámky správně fungují. Pokud některý z nich nefunguje správně, je důležité jej co nejdříve nechat opravit. Tím zajistíte, že dveře budou bezpečné a nebudou se snadno otevírat, když se je někdo pokusí otevřít.

3. Zkontrolujte, zda je rám dveří bezpečný

Rám dveří ve vašem obydlí je třeba pravidelně kontrolovat, abyste se ujistili, že je v dobrém stavu. Pokud začíná praskat nebo jeví známky opotřebení, měla by být co nejdříve opravena nebo vyměněna.

4. Ujistěte se, že jsou dveře řádně utěsněny

Měli byste se ujistit, že jsou dveře řádně utěsněny, aby se zabránilo průvanu a aby dveře vydržely déle. K řádnému utěsnění dveří můžete použít sadu pro odizolování proti povětrnostním vlivům.

5. Ujistěte se, že jsou dveře řádně promazány

Měli byste se ujistit, že dveře pravidelně promazáváte pomocí maziva, které je vhodné pro materiál dveří. To pomůže udržet hladký pohyb dveří a sníží pravděpodobnost jejich zaseknutí. Dodržování těchto tipů pomůže zajistit, aby byla vaše vrata dobře ošetřena a vydržela dlouhá léta. Pokud věnujete čas správné péči o dveře, přispějete k tomu, že budou dlouho skvěle vypadat a správně fungovat.

Publikováno: 04. 01. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator