Chraňte se před zloději aneb bezpečnost dveří a vrat na prvním místě

Bezpečné dveře jsou alfou a omegou každého domu i jeho přilehlých prostor - chrání totiž náš majetek i ty nejmilejší lidi v něm, naši rodinu. Proto je důležité moct se na ně spolehnout i v případě, kdy jedete na delší dobu mimo domov. Jak ale vybrat, abychom mohli klidně spát?

Vsaďte na alarm

U větších domů je samozřejmostí, že nemají pouze jeden vstup. Ideální je všechny vstupy opatřit kvalitními dveřmi, které případný zloděj jen tak nevylomí. Je dobré vybrat i vhodný zámek s cylindrickou vložkou, která by měla mít ideálně stejný stupeň bezpečnostní třídy jako dveře. Nezapomeňte ani na bezpečnostní kování, které je z kvalitní oceli a jeho demontáž je možná pouze zevnitř domu. Pro zajištění ještě vyšší ochrany vašeho majetku, můžete do svého domova nainstalovat alarm, který případného zloděje velice brzy prozradí.

Myslete na garáž

Garážová vrata jsou jedním ze vstupů do vašeho příbytku, proto je důležité myslet i na ně. Stará garážová vrata totiž mohou být výraznou slabinou vašeho domova i lákadlem pro neodbytné zloděje. Proto je vhodné garážová vrata vyměnit za modernější variantu, která je nejen esteticky příjemnější díky mnoha možnostem designu, ale i bezpečnější. Překvapit vás může i dokonalá těsnost a tichý chod, což jistě oceníte vy i vaše rodina.

Bezpečnostní prvky pro všechna vrata

Ať už máte rolovací či sekční garážová vrata, zaopatřete je proti možnému vloupání. To dokonale zajistí např. mechanické zámky či běžně užívané dálkové ovládání vrat, kdy se ovladač a řídící jednotka může kdykoliv přeprogramovat pro možnost zabezpečení jinými kódy. Tento bezpečnostní prvek nabídne mnoho variací kódů a zloděj pak nemá téměř žádnou šanci pro vniknutí do vašeho prostoru.

Dokonalé zabezpečení není lehkou disciplínou. Když si nejste jistí, využijte rad odborníků, kteří vám pomohou vymyslet adekvátní řešení pro váš dům.

Publikováno: 31. 08. 2022

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator