Pořízení psa a co je pro něj potřeba?

Mnozí si pořizujeme psa proto, že jsme jej měli doma v dětství, a skvělé zážitky, které jsme s ním prožili, chceme dopřát i svým dětem. Někdo si ale psa kupuje proto, aby měl společníka, aby měl jednoduše s kým rozmlouvat, trávit čas ve dne v noci. I takové cestování se psem je mnohem zábavnější, než když jsme ve světě sami. Na co ale myslet, jakmile si čtyřnohého kamaráda pořídíme?

Kvalitní a správně zvolené krmivo pro psy

Drtivá většina majitelů psů i jiných domácích mazlíčků už dnes používá krmivo speciálně určené pro daný druh zvířat. Naše strava totiž zvířatům nesvědčí, natož tak při pravidelném podávání. Některé „lidské“ potraviny jim mohou způsobit vážné zdravotní potíže. Podle čeho vybírat kvalitní krmivo pro psy? Sledovat bychom měli především jeho složení. Díky krmivu zvířeti pomůžeme zajistit dobrou kondici, zdraví i krásnou srst. Krmivo pro psy vybíráme s ohledem na věk, velikost plemene, na jeho každodenní míru aktivit, ale i s ohledem na zdraví konkrétního pejska. Jiné granule bude potřebovat štěně labradora, jiné starší jezevčík, který už vesměs přes den leží. I když má pejsek např. alergii a potíže s kůží, je nutné volit speciální krmivo pro alergiky. Výborné krmivo poznáme často už podle ceny. Zpravidla jej v akci koupíme za cenu kolem 100 Kč za 1 kg granulí a více. Pokud je krmivo výrazně levné, měli bychom určitě zpozornět a zaměřit se na jeho složení, expirační dobu.

Pohodlí a soukromí psího kamaráda

Když si domů přivedete pejska, je nutné mu nabídnout dostatečně velký a kvalitně vyrobený psí pelech. Velmi oblíbené jsou typy s vyvýšeným okrajem tak, aby měl pejsek zároveň kus soukromí. Umístit byste jej měli někam, kde není permanentní „provoz“. Pokud bude pejsek venku, potřebuje boudu, ideálně na zimu zateplenou.

Mít si s čím hrát

Abyste neúpěli pokaždé, když přijdete z práce, nabídněte pejskovi zábavu v podobě hraček. Jiné volte pro menší plemena, jiné pro velká. Oblíbené jsou např. různě velké lanové uzly nebo pískací hračky. Mladému psovi je nutné se věnovat, dopřát mu pohyb, společnost a péči. Kvalitní krmivo, kosmetiku pro psy, hračky, pelíšky i mnohé jiné zboží, najdete na eshop.ecoliquid.eu.

Publikováno: 01. 05. 2023

Kategorie: Domácí mazlíčci a zvířata

Autor: administrator