Jak si zařídit domácí kancelář

Mnoho lidí se přiklání spíše k práci na doma. Je to mnohem pohodlnější, a pokud právě rozjíždíte své podnikání, je to nejlepší investice na začátek. Nemusíte si pronajímat drahé kanceláře, když můžete využít prostor, který vám nabízí váš domov.

Důležitá je správná příprava

Ať už si zařizujete svou kancelář v malém bytě nebo ve vašem rodinném domě, je třeba mít svůj prostor zařízený podle svého vkusu. Je to ta nejdůležitější část práce z domova. Ve správně zařízeném prostoru se vám bude dobře pracovat. Vhodné je tiché místo, které je oddělené od ostatních místností a rušivých elementů, jako je třeba televize. I když si to nepřipustíme, tak televize ruší velmi rapidně naši produktivitu. Pokud si nemůžete dovolit celou místnost sami pro sebe, stačí vám oddělený kout ve vašem bytě třeba závěsem, ve kterém vás nikdo z vaší rodiny nebude rušit.

Jak vymalovat domácí kancelář

Výmalba vaší pracovny je velmi důležitá. Správně vybraná barva a její odstín podporují kreativní a uměleckou činnost. Vhodná je modrá barva, která podporuje soustředění. Zelená zase uklidňuje a uvolňuje unavené oči. Naopak hnědá dodává pocit jistoty. Bílá barva zase podporuje fantazii.

Kvalita kancelářského nábytku

Při výběru kancelářského nábytku dbejte na jeho kvalitu a funkčnost. Vaše domácí pracoviště je místo, kde budete trávit hodiny. Musíte se v něm cítit nejenom dobře, ale také vám musí usnadňovat spoustu práce.

Pracovní stůl

Pracovní stůl by měl být u zdroje denního světla, v nočních hodinách by měl být dobře osvětlený správnou lampičkou. Vhodné je, abyste stůl měli umístěný naproti dveřím a za zády měly stěnu. Váš pocit bude uvolněnější v takovém prostředí a práce vám půjde více od ruky. Nejlepší je velká pracovní plocha, kam umístíte nejenom stolní počítač nebo laptop, ale také spoustu úložných přihrádek na dokumenty, nebo využijete prostor na papírování s vašimi klienty. Dostatek místa zaručí třeba rohový psací stůl. Takový stůl ještě můžete obohatit o různé úložné prostory. Ideální jsou šuplíkové regály na kolečkách, které můžete zasunout pod stůl a získáte tak další prostor na své spisy.

Kvalitní židle pro vaše pohodlí

Při výběru židle dbejte na to, aby byla polohovatelná, dostatečně velká (vaše lýtko se nesmí dotýkat sedací plochy). Ideální je židle na kolečkách, která vám umožňuje volně se pohybovat podél pracovního stolu. Měla by být měkká a také by měla mít opěrky rukou a hlavy.

Myslete také na doplňky

Při zařizování vaší kanceláře myslete také na doplňky, jako jsou pokojové květiny a krásné obrazy - ideální je abstraktní umění, které podporuje tvořivost a kreativitu. Pěkné jsou také fotografie vašich dětí nebo nějaké hezké sošky, které rozestavíte po policích mezi květiny.

Publikováno: 25. 07. 2016

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator