Jaké jsou hlavní výhody dřevěné podlahy?

Uvažujete-li nad podlahovou krytinou do vašeho domu nebo bytu, jistě vám padlo do oka také dřevo. To už je samo o sobě velmi dobrou volbou, protože se jedná o přírodní materiál. Ten má jak známo v našich interiérech vždy své místo. Zaměřme se proto na konkrétní výhody, které může takový typ podlahové krytiny mít. V první řadě potěší vysoká pevnost. Příkladem může být buková podlaha, vyrobená právě z tohoto tvrdého typu dřeva. Nezklamou ale ani jiné varianty. I přes pevnost si podlaha stále dokáže zachovat svou správnou elasticitu, což se pozitivně projeví při chůzi na ní.

Výhodou je i několik dostupných variant

Předností dřevěné podlahy může být bohatý výběr variant. A to nejenom s ohledem na konkrétní typy dřeva. Existují i různé typy podlah. Příkladem může být třívrstvá dřevěná podlaha. Ta sama o sobě pozitiva ještě o výrazný kus posouvá. Především v oblasti podlahového vytápění, které patří mezi zajímavou cestu, jak topit efektivně a hlavně výhodně. Dále nabídne tento typ podlahy i možnost výroby na míru. Je jedno, kam ji chcete umístit a jaké jsou dispozice vašeho bytu. Zde však musíme podotknout, že v případě takového požadavku musíme oslovit správnou firmu. Za nás je to společnost HTparket, které je v dané oblasti jedničkou s pozitivními referencemi.

Potěší také izolační vlastnosti

Výše uvedeným samozřejmě výhody dřeva nekončí. Zapomenout dnes nesmíme ani na tolik důležitou izolaci, primárně potom tu tepelnou. Ta v první řadě minimalizuje úniky tepla, což se pozitivně podepíše na nákladech na vytápění. Je to ale i izolace zvuková. Třívrstvá dřevěná prkna tak velmi dobře pohltí jakýkoliv zvuk, ať už jde o chůzi v podpatcích, nebo posouvání nábytku. Při našem výčtu nesmíme dále zapomenout na vlastnosti další, kam se řadí:
  • Schopnost přijímat a vydávat vlhkost
  • Minimální elektrická vodivost
  • Možnost oprav poškozených částí
Přesvědčili jsme vás? V tom případě si vyberte svou novou podlahu na www.htparket.cz!

Publikováno: 21. 08. 2015

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: výhody dřevěné podlahy