Jak správně uskladnit pneumatiky

K práci i k soukromému životu většina z nás potřebuje auto. Péči o něj nepřeháníme, doléváme palivo, občas olej a další kapaliny a jedno za půl roku zajedeme do servisu na přezutí letních a zimních pneumatik. Kde nechat ty, které aktuálně nevyužíváme?

Pro kvalitu i životnost

Na svůj vůz máme dvě sady pneumatik, letní a zimní. Obě najednou nikdy na autě obuté nemáme, musíme tak řešit, kam dát jednu z nich. Uskladnění pneumatik totiž hraje velkou roli v jejich kvalitě i životnosti, nestačí tak je jen někam postavit a doufat, že bude vše v pořádku. Skladování pneumatik má svá pravidla, místo musí být suché, dobře větrané, se stabilní teplotou a chráněné před výkyvy počasí i slunečními paprsky. Pneumatiky schované pod plachtou v rohu zahrady tak rozhodně nejsou ideální řešení. Sklep v paneláku nebo rodinném domě, pokud je suchý, je lepší volbou. Pneumatiky před uskladněním omyjte a nechte uschnout, opět tím pomůžete prodloužit jejich životnost a zachovat kvalitu i jízdní vlastnosti.

Pozor na mráz a déšť

Skladování byste měli mít na mysli i při výběru pneumatik nových, kvalitní pneuservis ví, jaké podmínky jsou správné. Pokud vidíte naházené gumy na hromadě nebo někde venku, nekupujte je a jděte jinam. Na pneumatikách není uvedena životnost ani ji nijak nestanoví zákon, protože právě i uskladnění má vliv na to, jakou budou mít kvalitu. Dobře uskladněné loňské gumy mohou být v lepším stavu než ty letos vyrobené, ale skladované v nevyhovujících podmínkách. Správná péče o pneumatiky začíná u jejich skladování, proto vždy dbejte na to, abyste je nevystavovali dešti a mrazu.

Pokud nemáte vhodné místo pro skladování pneumatik, zvažte službu uskladnění v pneuservisu. Úschova pneumatik vám ušetří problémy i zbytečné starosti, máte jistotu, že jsou uskladněny v nejlepších podmínkách a vám nezabírají doma cenné místo.

Publikováno: 20. 08. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator