Venkovní žaluzie

Potřebujete účinné žaluzie, které budou chránit před silným slunečním zářením? Umíte si představit žaluzie, použitelné v okamžiku a zabránění tak pronikání, mnohdy nepříjemnému, slunečního svitu, v nejlépe vyhovující moment a bez rušivých elementů? Existence žaluzií, které kombinují individuální regulaci světla a optimální osvětlení vnitřního prostoru a omezující tepelné zisky je realistická. Umožňují vyřešit otázku v podobě buď maximálního světla, nebo světla, které téměř neproniká do zastíněného interiéru. Vyřešte jednou provždy takové problémy. Ideální jsou pro tyto účely venkovní žaluzie.

Ovládání žaluzií

Ovládání použitím mechanické kliky je nejlevnější variantou použití. Přikloníte-li se k variantě ovládané elektronicky, vznikne vám uživatelský komfort pro nerušenou práci v kanceláři nebo doma. U venkovních žaluzií, jejichž rozměry převyšují standardní velikost, je vhodnější volba elektrické ovládání. Také je mohou využít nemocnice, školy a velké administrativní budovy.

Kloubový mechanismus

Kloubový mechanizmus může mít průchod oknem v úhlech 45° a 90°. Potřebujete-li mít své žaluzie nakloněné do vodorovné varianty, je třeba klikou otáčet jedním směrem. Pokračujete-li v tomto úkonu dále, jsou venkovní žaluzie vytahovány směrem nahoru. Jakmile začnete klikou otáčet v protilehlé poloze, žaluzie na tento pohyb reagují naklopením se do svislé polohy a opět pokud budeme v opakovaném pohybu pokračovat, budou se stínící žaluzie spouštět.

Elektrický pohon

Motory využívané při elektrickém posuvu, jsou 230V/50Hz s koncovými spínači. Základní ovládání je spínačem. Jednoduchá obsluha, se dá dále rozšiřovat na další programy, mezi které patří různé čidla slunce, deště, větru nebo například časovým spínačem, který si nastavíte individuálně podle svojí vlastní potřeby, nebo dálkově.

Představení motoru

Žaluzie řízené elektropohonem – lze dodat o další programy a systémy s decentralizovaným a centralizovaným ovládáním, může hlídat déšť a vítr, spínač, který je ovládaný nastaveným časovačem, nebo například také termostatem a jinými dalšími programovatelnými systémy. Žaluzie řízené elektromotorem – Na zvláštní přání může být vyrobena venkovní žaluzie se zvláštním motorem se dvěma spodními vypínači, vytvářející jinou polohu lamel. Používají se elektrické motory se střídavým a jednofázovým motorem.

Systém využívající mikroprocesor

Ovládající jednotky ovládané tímto mikroprocesorem, vysílají povely pro vnitřní a vnější protisluneční clony. Nezáleží na tom, jestli je řízená osobou nebo elektronickým systémem v nastavení menu, jasný a přehledný grafický systém ukáže veškeré informace o probíhajícím provozu stínícího systému. V menších budovách si lze vyžádat systém, pro jednu fasádu. V jedné jednotce je společných několik funkcí a to sledování větru, deště a také ovládaní světla.

Publikováno: 14. 09. 2016

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: venkovní žaluzie