Odhad ceny nemovitosti můžete získat zdarma. Nechte si ho poslat online

Potřebujete co nejpřesnější odhad ceny bytu, domu nebo pozemku za účelem prodeje či pronájmu? Pokud se vám za něj nechce utrácet v průměru tři až pět tisíc korun za služby odhadce, nechte si ho vypracovat zdarma. Obraťte se na zkušené specialisty z MAXIMA REALITY, vyplňte online formulář a získejte jasnou představu o optimální tržní ceně.

Jak realitka odhad nemovitostí připravuje?

Profesionálové z MAXIMA REALITY vypracovávají odhad nemovitosti na základě dat z obsáhlých databází realitních společností, které realizovaly desítky tisíc transakcí. Díky cenovým mapám se skutečnými prodejními cenami realit jsou schopni vypočítat částku, jež není na míle vzdálená skutečnosti, jako je tomu v případě laického porovnávání nabídkových cen na inzertních serverech.

Rozdíl mezi nabídkovou a prodejní cenou

Pokud vás napadlo, že si odhad ceny nemovitosti vypracujete svépomocí podle údajů na realitních portálech, mějte na paměti, že se jejich tržní ceny mohou výrazně lišit. Částky, které prodávající za své byty, domy a pozemky požadují, nejsou směrodatné – inzeráty mohou být staršího data (situace na realitním trhu se poměrně rychle mění), a navíc vám nikdo neprozradí, za kolik se dané položky prodaly. Nabídková cena může být příliš nízká i „přestřelená“. K určení optimální tržní ceny se používají skutečně realizované – prodejní ceny, které jsou zaevidovány v katastru. Odborníci z MAXIMA REALITY využívají přesný statistický nástroj – cenové mapy, kde si prodejní ceny zobrazují v konkrétních lokalitách. Při stanovení tržní ceny pozemku navíc pracují i s územním plánem.

Odhad nemovitosti využijete i při hledání nájemníka

S ohledem na dynamický vývoj realitního trhu je vhodné požádat o odhad ceny nemovitosti vždy, když hledáte nového nájemníka. Opět se můžete spolehnout na velmi přesnou analýzu, v rámci které MAXIMA REALITY zohledňuje lokalitu a využívá skutečně realizované nájemné smlouvy.

Publikováno: 16. 02. 2020

Kategorie: Finance

Autor: administrator