Jak vybrat instalatéra a na co si dát pozor?

Instalatér je člověk, bez kterého se většina smrtelníků neobejde. Encyklopedie ho definuje jako „stavebního řemeslníka, který provádí instalace rozvodů (tzn. vedení vody, energií atd.)“. V praxi se však nemusí jednat jen o vodoinstalatéra, ale také odborníka na rozvody topení a plynu. Puntičkář namítne, že instalatérství zahrnuje pouze rozvody vody, ale pokud tak označíte i topenáře a plynaře, určitě se nebude zlobit. Své o tom ví vodaři, plynaři a topenáři Karlovy Vary z řemeslnického cechu EKOMPLEX, kteří nám poskytli cenné informace související s výběrem spolehlivého odborníka. Aneb neriskujte katastrofální následky neodborné realizaci, opravy či údržby rozvodů a pozvěte si domů profesionála!

Odborníků není mnoho

V řemeslnické sféře už dávno nepanuje takový konkurenční přetlak jako kdysi. Na první pohled možná nabudete dojmu, že ve vašem kraji působí dostatek instalatérů, ale po příznačném oddělení zrna od plev příliš mnoho kandidátů nezbude. instalater Topenáři, vodaři a plynaři Karlovy Vary upozorňují na rizika výběru řemeslníka na základě nejnižší ceny. Je naprosto přirozené, že chcete ušetřit, ale úspora na nesprávném místě může vyústit v astronomické navýšení nákladů – fušersky odvedené rozvody vás budou v budoucnu stát spoustu peněz a nervů. Naprosto zbytečně.

Porovnávejte nabídky a vyberte si tu nejlepší

Dejte si na čas a vytvořte si soupisku několika řemeslníků či firem. Vzájemně porovnejte nabídky, kvalifikaci, zkušenosti a bude-li to možné, zeptejte se na reference zákazníků. Pokud vám jednotlivec slíbí, že si poradí s kompletními rozvody vody, plynu a topení, buďte na pozoru. Mohlo by se stát, že nakonec neudělá vůbec nic a vy jen promarníte čas. Instalatérské práce zahrnují obrovské množství činností a zpravidla je lepší, když se jednotlivých úkonů chopí řemeslníci se specializací. Na takovém principu ostatně pracují i topenáři, plynaři a vodaři Karlovy Vary. Pod záštitou jednoho cechu nabízí komplexní služby.

Publikováno: 01. 06. 2016

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat instalatéra