Jak zatočit s graffiti?

Graffiti trápí zejména větší města jak v ČR, tak v zahraničí. V městských čtvrtích se objevují různé nápisy, symboly a obrázky, které ve většině případů na kráse nepřidají. Sprejeři nevynechávají ani budovy, které mají novou fasádu. Jak s díly sprejerů účinně bojovat a na co si dát pozor při jejich odstraňování? Některé městské čtvrti jsou zároveň oblíbeným místem zdejších sprejerů. Nešťastní majitelé domů tak nacházejí nevzhledné nápisy na fasádách a jejich odstranění musí mnohdy řešit dokonce opakovaně.

Odstranění graffiti

Pokud se na budově objeví graffiti, vyvarujte se raději neodbornému čištění. Při použití špatného čisticího přípravku může barva prostoupit ještě hlouběji do fasády a její odstranění již pak bude prakticky nemožné. Obecně platí, že graffiti vytvořené barvami ve spreji je možné snadněji odstranit z hladších povrchů. Při odstraňování graffiti doporučujeme speciální přípravky určené k tomuto účelu. Pokud si však nejste jisti volbou vhodného přípravku, doporučujeme konzultaci se specializovanou firmou.

Antigraffiti nátěr

Velmi účinnou metodou při boji proti graffiti je antigraffiti nátěr. Ten na fasádě vytvoří ochrannou vrstvu, díky které je možné smýt barvu pouze vodou. Dnes je navíc možné zakoupit i permanentní nátěry, které není nutné po každém umytí graffiti obnovovat.

Výrobky Graffiti Magic

Potřebujete kvalitní odstraňovač graffiti nebo antigraffiti nátěr? Vyzkoušejte výrobky značky Graffiti Magic. Produkty této značky jsou vyráběny za použití nanotechnologií vyvinutých ve Velké Británii a jsou známé pro svou vysokou kvalitu. Antigraffiti nátěry Graffiti Magic byly použity například na sportovních stadionech ve Velké Británii při olympijských hrách v roce 2012 a jejich čistý vzhled je zachován dodnes.

Publikováno: 28. 10. 2017

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: antigraffiti nátěr | odstraňovač graffiti