Krbové vložky zajistí to nejlevnější teplo domova

V zimním období nepotěší nic víc, než když přijdete z práce domů, kde je krásné teplo. A abyste předešli velkým účtům za energie, doporučujeme kvalitní krbové vložky. Jak se dělí a proč si pořídit konkrétní typ?

Jaký druh krbové vložky byste měli vybrat?

Na trhu jsou dnes k dispozici tři základní typy krbových vložek:
  • na dřevo,
  • na pelety,
  • na plyn.
Nejoblíbenější krbové vložky jsou na tradiční druhy dřeva, protože pomáhají replikovat prostředí krbu a zlepšují jeho účinnost ohřevu. Pelety jsou silným argumentem, protože jejich používání je často levnější, zatímco plynové vložky mohou pracovat se stávajícím topným systémem.

Kdy byste měli používat krbovou vložku na dřevo?

Pokud máte ke dřevu stálý přístup a potřebujete ve svém domě konzistentní úroveň tepla, jsou krbové vložky to pravé pro vás. Mnoho z těchto vložek je speciálně navrženo jako primární zdroj vytápění v domácnosti, takže s tímto typem vložky můžete ušetřit spoustu peněz za účty za elektřinu. Pokud uvažujete o nákupu krbové vložky, je nejdůležitější vzít v úvahu velikost komory. Většina vložek splňuje standardní velikostní protokoly, ale pokud máte konkrétní potřeby, které je třeba splnit, měli byste se ujistit, že vaše vložka tyto potřeby splňuje. Mnoho z nich dnes má standardizované obloukové dveře.

Kdy si pořídit vložku na pelety

Pokud máte v blízkosti krbu přístup k elektřině, pak by pro vás mohla být lepší volbou vložka na pelety. Pelety jsou z dlouhodobého hlediska často levnější a odvzdušnění, které je pro tento proces ohřevu zapotřebí, je mnohem menší. Odvzdušnění můžete v některých případech dokonce vést boční stěnou místo komínu, což vám ušetří spoustu nákladů na instalaci této krbové vložky. Krbová vložka je prostě sázka na jistotu.

Publikováno: 20. 12. 2020

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Ostatní

Autor: administrator