Klimatizace, váš nejlepší přítel doma i v kanceláři. Proč s pořízením nemeškat?

Léto se blíží mílovými kroky a s ním i chvíle, které by si většina z nás odpustila. Na mysli máme dny tropických veder, kdy příliš nepomáhá ani osvěžení v bazénu. Ale co když nemáte ani bazén, případně trávíte většinu horkých dní v kanceláři? Jednoduchá rada zní: pořiďte si klimatizaci! Je s podivem, že ji ještě nemáte...

Optimální teplota snadno a rychle

Hlavní funkcí klimatizace je efektivní ochlazení teploty v místnosti. Až se rtuť na venkovním teploměru začne drápat ke třicítce, není nad příjemný chládek. Na druhou stranu to s ochlazováním nepřehánějte – velké teplotní výkyvy při přechodu z jednoho prostředí do jiného mohou zapříčinit zdravotní potíže. Maximální rozdíl by neměl překročit 6 – 8 °C.

Klimatizace prospívá zdraví

Pomineme-li fakt, že si mnozí majitelé bytové klimatizace dělají z bytu chladničku, což následně odnáší angínou, vám může zařízení z hlediska zdraví naopak prospět. Pokud klimu správně nastavíte, výrazně zlepšíte kvalitu vnitřního prostředí. A to především v noci, kdy je vhodné usínat při nižší teplotě. Moderní zařízení renomovaných značek jako DAIKIN, Panasonic či Midea navíc zvládají i další funkce. Disponují špičkovými filtry a odstraňují ze vzduchu nečistoty, pyl a bakterie. V podstatě slouží jako čističky vzduchu. Oproti běžným větrákům bytová klimatizace nevíří prach, takže je dobrou volbou i pro alergiky a osoby s respiračními potížemi.

Bojovník s vlhkostí

Chladí, čistí vzduch a mimo to udržuje ideální vlhkost, čímž brání tvorbě plísní a rychlému množení bakterií. A logicky brání rychlé degradaci materiálů – zdivu ani spotřebičům a nábytku přílišná vlhkost rozhodně neprospívá.

Obraťte se na odborníky, poradí vám a ušetří čas i starosti

Rozhodli jste se, že si klimatizaci do bytu či kanceláře pořídíte, ale nevíte si rady s výběrem? Kontaktujte zkušené profesionály z Klima Rapid a nechte si doporučit kvalitní model s funkcemi, které skutečně využijete. Firma exkluzivně zastupuje značku MIDEA a zároveň nabízí kompletní dodávky klimatizací Panasonic a DAIKIN. Podrobnosti najdete na www.klimarapid.cz.

Publikováno: 29. 04. 2019

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator