Stará kuchyně v novém hávu: 2 skvělé tipy, jak ji změnit k nepoznání

Trendy přicházejí a zase odcházejí. Je těžké s nimi držet krok – tedy pokud nemáte neomezený rozpočet a nevadí vám představa, že se každý druhý rok pouštíte do rozsáhlé rekonstrukce. Ale nabízí se i jiné způsoby, jak si kuchyni zvelebit. Nemusíte měnit celou linku – pořiďte si stylové skleněné obklady nebo grafosklo. Obě varianty vypadají skvěle, a navíc jsou neuvěřitelně praktické.

Skleněné obklady

Staré, nevzhledné obklady kazí dojem z jinak útulné kuchyně. Zbavte se jich a dejte šanci moderní variantě. Skleněné obklady sluší každému interiéru – bez ohledu na to, v jakém duchu jste ho pojali. Kromě nevšedního a velmi pěkného vzhledu nabízí snadnou údržbu, a navíc jsou vysoce antialergenní. Obavy ze snadného poškození nejsou na místě. Skleněné obklady se vyrábí z bezpečnostního skla o tloušťce 4 - 6 mm. Z hlediska barevnosti jim není co vytknout – paleta RAL je pestrá a rozhodně je z čeho vybírat. Na přání je můžete mít i s leštěnými hranami.

Grafosklo

Ještě jste o něm neslyšeli? Grafosklo neboli sklo s grafikou je trendy obklad, který se používá v kuchyních, koupelnách a často i v jiných místnostech. Stačí si vybrat některý z tisíců motivů tak, aby umělecké dílo umocnilo atmosféru, případně udalo nový směr. Grafosklo se vyrábí z kaleného skla, které je vysoce odolné proti poškrábání i přímému nárazu. Ve srovnání s běžným sklem je zhruba 7 × pevnější. Obavy, že se u vás příliš dlouho neohřeje, protože ho některý z členů domácnosti rozbije, skutečně nejsou na místě.

Nepodceňujte význam odborné montáže

Ať už se nakonec rozhodnete pro skleněné obklady, nebo grafosklo, svěřte realizaci a montáž profesionálům. Odborným zaměřením a výrobou na míru předejdete riziku nesprávných rozměrů. Budete mít jistotu, že prvky půjdou bez problémů nainstalovat. Jak vypadají v praxi, si můžete prohlédnout ve fotogalerii mladoboleslavského sklenářství B&P GLASS.

Publikováno: 15. 05. 2019

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator