Kvalitní žehlička se pod stromečkem neutratí. A parní generátor už vůbec ne

Stále ještě nemáte všechny dárky a je vám proti srsti darovat něco, co obdarovaná osoba nevyužije v každodenním životě? Na praktickém dárku přece není vůbec nic špatného. Když ho vyberete s citem, zaručeně udělá velkou parádu. Sázkou na jistotu může být vhodně zvolená žehlička. Anebo rovnou parní generátor? Seznamte se se základními rozdíly a udělejte si vlastní názor.

Napařovací žehlička je standard

Pára je při žehlení velmi užitečná, ale proč tomu tak vlastně je? Účel žehlení spočívá ve vyrovnání zmačkané látky. Díky teplu z žehličky dochází k uvolnění vazeb mezi molekulovými řetězci a vyvíjením tlaku se snadno mění tvar. Z nepoddajné a zmačkané tkaniny se tak v mžiku stane hladká – taková nějakou dobu vydrží. Tak proč ta pára? Protože přenáší teplo rychleji než suchý vzduch, takže urychluje prohřátí. Proto je napařovací žehlička mnohem efektivnější pomocník než přístroj bez této funkce. Vzhledem k tomu, že se jednotlivé modely napařovacích žehliček liší nejen designovým zpracováním, ale třeba i velikostí nádržky na vodu a paletou užitečných funkcí, bude se vám hodit návod, jakou vybrat žehličku. Mohly by se vám také tipy, jak vyčistit žehličku. Ne každá totiž disponuje funkcí automatického odstraňování vodního kamene.

Kdy přichází vhod parní generátor?

Úskalím běžné napařovací žehličky bývá omezené množství vody v nádržce a pokles tlaku, když voda ubývá. Při žehlení většího množství prádla je není práce s takovým pomocníkem ani zdaleka tak příjemná jako s parním generátorem. Parní generátor je na první pohled prakticky identický napařovací žehličce. Oproti ní je však připojen kabelem k externímu generátoru páry, která obsahuje mnohem více vody než vestavěná nádržka. Navíc vytváří páru pod vysokým tlakem, takže tlak žehlicí plochy nehraje takovou roli. S parním generátorem je množné žehlit více vrstev, a to i vertikálně. Resumé? Parní generátor je jasnou volbou pro někoho, kdo žehlí velmi často a potřebuje nekompromisního pomocníka, který mu ušetří čas i námahu.

Publikováno: 16. 12. 2021

Kategorie: Elektronika

Autor: administrator