Moderní výzdoba interiéru

Aby bylo obydlí stále čisté, voňavé a jednou za čas dostalo nový kabát, uvádí se, že by se mělo každých pět let nově vymalovat. Nezáleží přitom na tom, zda se jedná o byt či dům, někomu se to může zdát často, jiný už se nemůže dočkat až obmění své bydlení novými odstíny. Takové malování může být ale mnohdy otravné, už jen proto, že se od barvy ušpiníte nejen vy, ale i vaše podlahy a úklid po malování nemá nikdo v oblibě. Proč tedy nezkusit něco jiného? Proč se nerozhodnout pro efektivní, snadnou a cenově dostupnou variantu? Jednoduše využijte tapety nebo samolepicí dekorace.

Co máte tedy na výběr

Tapet existuje celá řada typů, dělí se podle materiálu, ale také podle způsobu použití. Můžete vybírat tedy mezi tapetami na zeď, které se přichycují pomocí speciálního lepidla, samolepicími tapetami, 3D tapetami nebo fototapetami. Speciální folie můžete použít také na podlahu či skleněnou zástěnu či okna. V neposlední řadě můžete váš interiér zkrášlit také samolepicími dekoracemi. Jak ale začít a podle čeho vybírat? Tapety na zeď, které vyžadují speciální lepidlo pro uchycení, jsou cenově nejdostupnější variantou, ale jsou trošku náročnější na instalaci. Musíte lepicí směs rozmíchat ve vodě, válečkem nanést na stěnu a poté jednotlivé pásy tapet přiložit, případně u papírových tapet natíráte lepidlem pásy tapety.

Se samolepkami je jednodušší manipulace

Samolepicí tapety stačí pouze odlepit z papíru, přiložit na stěnu a máte hotovo. Speciální tapety na podlahu, kachličky a nábytek jsou jasnou volbou, pokud nemáte dostatek financí na opravu či pořízení zcela nového vybavení. 3D tapety a fototapety se výborně hodí do obývacího či dětského pokoje. Rázem se ocitnete v úplně jiném světě. Dětský pokoj se promění v dětský ráj plný akčních hrdinů a princezen, obývací pokoj třeba v džungli, prales, poušť, oceán, vesmír... cokoli si jen vyberete. Motivů, dekorů a barev je široké spektrum, že kterého si vybere opravdu každý.

Publikováno: 27. 08. 2017

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: 3D tapety | fototapety | tapety