Luxusní olivový olej jako dárek: Láhev plná zdraví

Pokud marně přemýšlíte nad tím, čím potěšit kamaráda, známého nebo třeba nadřízeného, máme pro vás tip. Udělejte dotyčnému radost lahví kvalitního olivového oleje – originální dárek mu téměř jistě udělá radost. Případné rozpaky snadno zaženete krátkou přednáškou o zdravotních benefitech. V souvislosti se středomořským tekutým zlatem jich můžete zmínit víc než dost.

Prevence nádorových onemocnění

Neupejpejte se a vytáhněte těžký kalibr. Nejen covid, ale především rakovina patří mezi největší strašáky dnešní doby, a podle mnoha odborníků může pravidelná konzumace olivového oleje přispět k prevenci vzniku nádorových onemocnění. Důvodem tvrzení je obsah antioxidantů (polyfenolů), které minimalizují oxidační poškození způsobené volnými radikály – pravděpodobně hlavními spouštěči rakovinného bujení. Z několika publikovaných studiích lze vyčíst, že sloučeniny obsažené v „kulinářském zázraku“ efektivně bojují se zhoubnými buňkami.

Základní pilíř zdravého stravování

Mezi další zajímavé benefity používání olivového oleje patří rychlá pomoc proti zácpě a celkové zlepšení trávících procesů. Za pozornost však stojí také výjimečné protizánětlivé účinky, stabilizace hladiny krevního cukru a pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Podle španělských vědců je kontrolovaný jídelníček společně s menším množstvím olivového oleje klíčem ke snížení LDL cholesterolu a ochraně srdce. Jinými slovy – bezva dárek pro muže, kterému hrozí zdravotní problémy, případně se s nimi již potýká. Pokud by vás náhodou nepřesvědčily výše uvedené výhody, vězte, že olivový olej posiluje celkovou obranyschopnost organismu, příznivě ovlivňuje paměť a snižuje riziko rozvoje Alzheimerovy choroby. Mimo jiné se doporučuje při redukčních dietách, protože skvěle zasytí a má přitom nižší energetickou hodnotu než například máslo. Bezesporu jde o vynikající dárek pro ženu, která se snaží zhubnout. Opravdu vás napadá lepší dárek? Kvalitní olivové oleje v luxusních dárkových baleních najdete na olivum.cz.

Publikováno: 08. 06. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator