Došlo vám kafe? Tak si ho předplaťte!

V čem připravit dobrou kávu? Budete překvapeni! Nejsou to jen kávovary za desetitisíce. V domácích podmínkách kávu připravuje většina z nás. Otázkou ale je, jak toto snažení dopadá. Tedy, jakou kávu, ať již sobě samým či hostům naservírujete. Chutná vám? Pokud ano, tak zřejmě není co na vašich zajetých zvyklostech kávy co měnit. Pokud ne, pokuste se své schopnosti baristy laika trošku vylepšit.

Granulovaná káva? Raději ne!

To, že káva není jen ta granulovaná zalitá horkou, vodou zřejmě již víte. I když, já osobně znám spoustu lidí, kteří stále nedají dopustit na českou verzi kávy turecké. Na mysli máme nechvalně známé dvě lžičky mleté kávy zalité horkou vodou. Co a tom, že si proces její přípravy trošku usnadnili. Turci totiž kávu připravují v džezvě, nebo konvici „ibrik“.

Moka express

Způsobů přípravy kávy je ale mnohem víc. V každé italské rodině například najdete konvičku moka express. A ti rozhodně věcí, co dělají. Káva z moka expressu se totiž nejvíce přibližuje klasickému espressu, v jehož přípravě jsou Italové skutečnými mistry. Ale přeci jen příprava této kávy chce trošku zkušeností. Velkou roli zde totiž hraje stupeň umletí kávy stejně jako doby, po kterou necháte vytékat z ventilu ve vrchní částí konvičky.

French press

Mnohem jednodušší je příprava kávy ve french pressu, skleněné konvičce s filtrem. Tu do jedné třetiny výšky zasypete umletou kávou, zalijete horkou vodou, po chvilce zamícháte, necháte 4 minuty louhovat a píst stlačíte směrem dolů. Na podobném principu je postavený i aeropress. Pak máme vakuum pot, ruční pákové stroje a v současné době oblíbené kávovary automatické, ať již kapslové či na kávu sypanou. Některé přístroje si ji i samy umelou.

Kam pro dobrou kávu? Do pražírny!

Samozřejmě zdaleka nejde jen o způsob přípravy kávy a přístroj, v němž je připravena. Nesmírně důležitá je i základní surovina, tedy káva samotná. Pro tu gurmáni a milovníci kávy nechodí do supermarketu, nýbrž do pražírny. Nebo na její e-shop.

Objednejte si kávu online

Například na kavamonro.cz si kávu objednáte online a ona dorazí přímo k vám domů. A nejenom to. Kávu si tu dokonce můžete předplatit. Káva předplatné pak je zárukou, že vám váš oblíbený mok nikdy nedojde.

Káva jako dárek

Svého času byl balíček kávy osvědčeným dárkem. Vy ale můžete jít ještě dát. Darovat blízkým dárkové poukazy na kávu. A obdarovaný si pak konkrétní kávu vybere sám. Rozhodně bude mít z čeho vybírat. Na kavamonro.cz je totiž k sehnání několik desítek arabik z celého světa.

Publikováno: 23. 02. 2022

Kategorie: Recepty

Autor: administrator