Magnety a jejich využití v domácnosti, dílně a kanceláři

Magnet je objekt, který ve svém okolí vytváří magnetické pole. V praxi rozlišujeme dočasné (elektromagnety) a trvalé magnety. Využití magnetů v praxi je velmi pestré, a to napříč všemi obory. V dnešnímu článku vám v rámci inspirace prozradíme několik praktických příkladů využití magnetů v dílně a domácnosti.

Magnety jako smetáčky a sběrače

Pohybujete-li se často v dílně nebo garáži, jistě vám čas od času spadne šroubek či jiný kovový komponent do nepřístupného prostoru (např. spára v podlaze). Případně někde do nepřehledného místa na podlaze. V tomto ohledu je nepřekonatelným pomocníkem magnetický tyčový sběrač, který přitáhne drobné předměty a nečistoty ve špatně přístupných místech, úzkých štěrbinách apod. Tyč se od kovových předmětů očistí vysunutím držadla a po opětovném zasunutí může opět pracovat. Dalším skvělým nástrojem je plošný magnetický smetáček. Hravě s ním posbíráte ocelové piliny, špony, šrouby, matky, vruty, hřebíky a jiné drobné předměty. Je neunavitelný, časem neslábne a přitahuje předměty do vzdálenosti 5 až 8 cm.

Magnetické těsnění

Magnety se používají také k výrobě těsnících profilů pro zástěny a sprchové kouty, posuvné a shrnovací dveře, bytové stěny a skříně, mrazničky, chladničky aj. Tyto profily tvoří magnetická pryž nebo kombinace s jiným pružným plastem.

Kancelářské magnety

Nesmíme zapomínat ani na uplatnění v kanceláři a pracovně. Svou přídržnou silou udrží na nástěnce vše potřebné – ty nejsilnější magnety i sešit běžné tloušťky. Obdobně se magnety využívají také v kuchyni. Vyrábí se i ve stylových designových provedeních a poslouží jako praktický dekorace na lednici. Spoustu dalších informací o magnetech a jejich využití najdete na www.abcmagnet.cz. Kvalifikovaný dodavatel ABC Magnet s.r.o. ví o magnetech vše a ochotně vám poradí se vším, co se daného sortimentu týká.

Publikováno: 09. 12. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: magnet | magnety | prodej magnetů | využití magnetů