Podlaha musí ladit s dveřmi. Odborníci radí, jak na to

Pustili jste se do rekonstrukce bydlení a narazili na „problém“ - nedaří se vám sladit podlahu s dveřmi a zárubněmi? Už jen fakt, že se nad vzájemnou symbiózou těchto prvků pozastavujete, je malá výhra. Většina lidí sladění neřeší, a pak se nestačí divit, že výsledek neodpovídá původní představě o dokonale harmonickém interiéru. Následující tipy jsme připravili společně s odborníky z českobudějovické firmy Podlahy – Hajný. Možností, jak vzájemně sladit interiérové dveře a podlahu, je více. V praxi záleží na pohledu bytového designéra, respektive na vašem subjektivním vnímání estetična. Na druhou stranu je vhodné aplikovat pravidlo, že dveře by měly vždy ladit s dvěma až třemi prvky – podlahovou krytinou, nábytkem a dekoracemi, okny nebo schodiště. Pokud to dodržíte, určitě nešlápnete vedle.

3 pravidla, která je vhodné dodržet

Odborníci z firmy Hajný – Podlahy České Budějovice připomínají, že dveře se zárubněmi nejsou z hlediska interiérového designu brány jako stavební prvky. Platí stejná pravidla jako v případě nábytku.
  1. Kombinujte nejvýše dva druhy dřeva. Velmi pěkně působí kombinace výrazné a méně výrazné textury. |Příklad z praxe: Pořídíte-li si výrazné interiérové dveře Hörman, volte k nim plovoucí podlahy České Budějovice z olše, buku nebo javoru.
  2. Interiérové dveře České Budějovice ve světlém provedení opticky zvětší místnosti. Tmavá barva dřeva působí elegantním dojmem, ale má opačný efekt – prostor se opticky zmenší.
  3. Bílé dveře jsou univerzální a hodí se do každého interiéru. Vsadíte-li právě na ně, nic nepokazíte a budete mít volné ruce při výběru barvy podlahy, nábytku a dekorací.
Pokud si s výběrem podlahové krytiny a dveří stále nevíte rady, nechte si doporučit vhodnou kombinaci odborníkem. Obraťte se třeba na českobudějovické podlahářství, které sleduje aktuální trendy a nabízí široké spektrum podlah i dveří. Více se dozvíte na www.podlahyhajny.cz.

Publikováno: 15. 03. 2019

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator