Jak vybrat správná okna? Roli hrají vkus i osobní preference

Pustili jste se do realizace vysněného bydlení, nebo „jen“ předěláváte to stávající, a stojíte před těžkým rozhodnutím v podobě výběru oken? Nejrozšířenější plastová okna nejsou jedinou možností. Jaké jsou další a co byste měli vědět než učiníte konečný verdikt? Informace nám poskytli odborníci ze zbuzanské firmy JIS.

Kvalitní past jako sázka na jistotu

Plastová okna vynikají bezkonkurenčním poměrem ceny a užitných vlastností. Vynikající izolační vlastnosti, minimální údržba, velmi dlouhá životnost, ale také možnost výběru libovolné barvy z palety RAL nebo mnoha dekorů – rozhodně není náhoda, že si v Česku plastové profily získaly zdaleka nejvíce přívrženců. JIS je vyrábí ze špičkových německých profilů Inoutic a nabízí i řešení pro pasivní stavby.

Nezaměnitelné kouzlo dřeva

Některým stavbám sluší dřevěná okna mnohem více než plastová. Ušlechtilý vzhled přírodního materiálu je vykoupen náročnější údržbou, ovšem z hlediska izolačních vlastností jsou srovnatelná. JIS vyrábí a prodává dřevěná eurookna z českého dřeva a používá prvotřídní německé kování Siegenia-Aubi, které okennímu systému garantuje dlouholetou životnost a komfortní manipulaci. Pro historické stavby, u kterých by plastová okna či eurookna znamenala nežádoucí změnu vzhledu, jsou určena špaletová okna.

Hliníková elegance

Hliníková okna sice nejsou tak rozšířená jako ta plastová a dřevěná, ale to neznamená, že jsou podřadná. Naopak se vyznačují vysokou mechanickou odolností a nachází využití v případě požadavku na nadrozměrná okna. Evokují luxus a jsou jako stvořené pro domy v prudce moderním architektonickém stylu.

Proč okna JIS?

Dodavatelů okenních systémů je poměrně dost a přirozeně vás může napadnout, proč se obrátit právě na JIS. Důvodů je více a je jen na vás, zda dáte přednost více než pětadvacetiletým zkušenostem, vstřícnému přístupu, nebo komplexní nabídce, která zahrnujte také dveře, zimní zahrady a pergoly. Podrobnosti najdete na www.jis.cz.

Publikováno: 28. 04. 2019

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator