Nejlepší nápady, jak využít vánoční světelné závěsy

Jemná světélka probleskují do temné noci světelným deštěm a probouzí představivost a jemně zdobí dům ze všech stran. Oblíbená svítící vánoční dekorace má velmi široké využití. Jaké druhy vánočních světelných závěsů existují a kam všude je můžete umístit?

Druhy světelných závěsů

U vánočních světelných dešťů si můžete vybrat z barvy světla od studeně bílé až po teple bílou či žlutou. Jednotlivé varianty se liší i hustotou jednotlivých malých žároviček a jejich velikostí. Zvolit si tak můžete jemňounké a husté světelné závěsy, ale i řidší s méně většími světýlky. Při výběru nezapomínejte sledovat celkovou délku světelného deště a porovnejte ji s místem, kam chcete dekoraci umístit.

Světelný závěs na Renegad.cz

Vánoční dekorace by pro dynamický efekt měla sestávat z větších a malých a drobnějších prvků. Samozřejmě se můžete rozhodnout pouze pro jemnější světelné deště, ale když je navíc doplníte o svítící dominantní prvek okna, jakým může být například hvězda, chybu rozhodně neuděláte. Světelný déšť umístěte do horní části okna a nechte ho spustit se dolů a vytvořit tak světélkující závěs. Na spodní stranu můžete přidat svícínek, svítící stromeček či jinou dekoraci. Podívejte se, jak dále vánočně vyzdobit okna.

Kombinace s barevnými řetězy

Světelné řetězy jsou klasika, která se dá použít na stromeček, ale i všude jinde. Podobně je na tom jejich varianta se světýlky spuštěnými a připomínajícími déšť. Nádherně vypadá, pokud světelný déšť zkombinujete s barevným či zeleným běžným řetězem a použijete ho jako ozdobu oken, střechy, schodiště a podobně. Fantazii se meze nekladou, takže se klidně můžete pustit i do pestrého zdobení dalšími dekoracemi. Nemusí být nutně svítící, ale přes den udělají pěknou výzdobu.

Výzdoba linií domu

Pro světelnou výzdobu domu a zahrady budete potřebovat poměrně dost metrů pořádného osvětlení. Při výběru vhodných možností nezapomeňte právě ani na světelné řetězy. Ty v sobě ukrývají zajímavé možnosti pro zvýraznění linií domu. Dají se použít na spodní okraj střechy, odkud budou spuštěné vytvářet romantický závoj. Své místo si najdou i na balkóně či pod úrovní oken. Jejich použití linii domu neohraničí jasně jako tomu je při využití světelné hadice, ale nechají jemně pracovat hru světel.

Pohádkový altánek

Nádherným využitím světelných závěsů, je výzdoba altánku či pergoly. Tento styl zdobení se hodí nejenom pro vánoční svátky, ale i pro všechny významné příležitosti, kdy si chcete užít trochu té magické atmosféry na vlastní zahradě. Velkou výhodou světelného deště je právě jeho univerzálnost, protože se nejedná o výrazný vánoční motiv a může tak být používán kdykoliv si vzpomenete.

Ověnčení schodiště

Příjemnou dekoraci v interiéru vytvoříte díky ozdobení schodiště s pomocí světelného závěsu. Pro dynamický efekt nezapomeňte přidat na horní stranu barevný řetěz či něco, co vytvoří dekoraci i ve dne, kdy světýlka budou zhasnutá. Objevte další vánoční dekorace vhodné pro ozdobení schodiště. TIP: Zkuste si vyrobit vlastní vánoční dekorace do bytu z levných materiálů.

Jako dekorace poliček

Světelné deště zavěsíte do interiéru na poličky, hrany skříněk a podobně. Vytvoří jemnou splývavou svítící dekoraci, kterou je vhodné doplnit něčím přímo na poličce. Například nahoře na poličce postavíte svícínek, svítící stromeček či vlastnoručně vyrobený adventní věnec a pod poličkou se vám večer rozzáří jemný světelný déšť, který jemně osvítí i nahoře umístěné dekorace.