Jakým dárkem nejlépe potěšit kutila?

Udělat radost zručnému kutilovi nemusí být vůbec nic složitého. Co jiného potěší takového člověka více, než sada pracovního nářadí, pracovní oblečení a další pomůcky, které rozšíří jeho sbírku. Každý domácí kutil musí mít hlavu nejen plnou skvělých nápadů, ale i patřičné náčiní. Češi velmi rádi kutí a tráví dost času ve své dílně. Vše si snaží opravit sami a pozvat si odborníka by byla potupa největšího kalibru. Patrně odtud pořekadlo „zlaté české ručičky“.

Skvělé dárky pro kutila

Pracovní nářadí včetně oblečení vybíráme vždy podle typu jeho záliby či vykonávané práce. Je rozdíl, zda se jedná o práci venku či uvnitř, práci se zdivem, dřevem apod. Většina kutilů je však univerzální a zvládne práci všeho druhu. Rovněž bereme v potaz velikost jeho dílny/pracovny. Jinak budeme postupovat v případě, že má takový kutil koutek pro sebe v panelákovém bytě a jinak, když existuje možnost větší dílny někde na chalupě. Ať už je kutilem váš syn, manžel, tchán, strýc, tatínek, vždy vybírejte vhodný dárek, který bude plně charakterizovat jej samotného i druh jeho práce či hobby. Nevíte-li si přesto rady, pak zaměřte pozornost na ochranné pomůcky, protože ty potřebuje úplně každý. Mohou to být rukavice, svářečské brýle, čepice, chrániče sluchu, různé podložky, oděv a další. Věříme, že pro laika vybrat určitý druh nářadí může být docela složitý oříšek, ovšem jmenované ochranné pomůcky se sejdou vždycky.

Mějte oči dokořán nebo se ptejte

Někdy stačí mít jen oči otevřené a sledovat. Také není vůbec od věci prohodit s kutilem nenápadně pár slov a vysondovat, co by se mu tak mohlo hodit. I takový žebřík nemusí být od věci. Nehledejte v tom žádné složitosti, protože zatímco vám udělá radost nový svetr, mixér, parfém či kniha, kutil zajásá nad vším, co obohatí jeho kutilský svět. Máte-li v rodině nebo svém okolí takovou osobu a chcete se před ní opravdu blýsknout, vyrukujte s dárkem, který ji posadí na zadek. To, co zaručeně kutil potřebuje a nikdy toho není dost, jsou úložné boxy na nářadí, skřínky, pořadače, držáky nářadí. Rozhodně toho není málo a věřte, že kutil bude vždy něco potřebovat.

Publikováno: 05. 01. 2017

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator

Tagy: dárek pro kutila | jak vybrat dárek pro kutila