Shrnovací dveře se hodí nejen do malých prostorů

Ačkoliv si člověk bydlení zařizuje na dlouhá léta a měl by myslet především na to, co se konkrétně jemu líbí, nepodlehnout trendům je těžké. Mnohé jsou sice čistě designovou záležitostí, jiné však přináší i praktické výhody – třeba takové shrnovací dveře. Shrnovací dveře neboli lamelové dveře jsou perfektní pro všechny, kteří bojují s prostorem. Ušetří ho hodně, protože člověk pak nemusí přemýšlet nad místem, kam se budou otevírat, a může si hned vedle dveří dát jiný nábytek.

Jak se liší shrnovací dveře od posuvných?

V poslední době se hodně mluví také o posuvných dveřích, s těmi je ale situace trochu komplikovanější. Buď musíte zabudovat pouzdro, kam se můžou zasouvat, do zdi, což je časově i finančně nákladné, nebo se zasouvají podél stěny, což zase bere místo. Shrnovací dveře tuto nevýhodu odstraňují. Skládají se jako harmonika, a tím pádem nepotřebují žádný další prostor než ten, který je mezi futry.

Plastová varianta se snadno udržuje

Lamelové dveře se často vyrábí z plastu, jelikož tento materiál je odolný a snadno se udržuje. Stačí ho otřít hadříkem a běžným saponátovým mycím prostředkem. Shrnovací dveře plastové se hodí například do šaten a ložnic, ale i do jiných malých místností, kde by křídlo dveří zabíralo příliš prostoru.

Jaké varianty lamelových dveří jsou k dispozici?

Podívejte se na MontážDveří.cz. Nabízí modely od značek Erkado a dalších. Některé jsou plné, další mají plastové dekorační sklo vhodné v případě, že chcete trochu prosvětlit místnost. Všechny jsou vyrobeny z vysoce kvalitního PVC, odolné vůči poškrábání, zespodu a nahoře na jednotlivých panelech mají zpevňující lišty. Výhodou je, že nemusíte řešit výšku futer. Jemnou pilkou na kov se totiž dají dveře zkrátit na jakoukoliv požadovanou výšku. Chcete-li se podívat na různé barevné varianty, mrkněte na odkaz https://montazdveri.cz/shrnovaci-dvere.

Publikováno: 01. 12. 2018

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator