Nový plot a podlaha na terasu bez údržby? Vsaďte na WPC materiál

V případě plotu a podlahy umístěné ve venkovním prostředí je velmi důležité vybrat takový materiál, který bude nejenom pěkný na pohled, ale především dostatečně odolný proti povětrnostním vlivům. Musí odolávat vlhkosti, slunečnímu záření i mechanickému poškození. Přesně tohle splňují unikátní bezúdržbové dřevoplastové komponenty WPC, se kterými zařídíte podlahu na terase i vytvoříte efektní plot.

Jakou zvolit podlahu na terasu

Terasy jsou místem, kde rádi trávíme volný čas hlavně při hezkém počasí. Ovšem právě terasová prkna jsou mnohdy velmi silně namáhána. Klasické dřevěné materiály vyžadují pravidelnou péči pro zachování požadovaných vlastností. Podobný vzhled, ale minimální nároky na údržbu nabídnou WPC prkna. Mohou mít několik různých odstínů a provedení, takže je snadno sladíte s dalšími prvky.

Vyberte si venkovní dlaždice

Na terasy, okolo bazénu, na lodžii nebo pro vytvoření zahradního chodníku můžete využít také venkovní dlaždice. S jejich pomocí dosáhnete elegantního vzhledu a zároveň nebudete mít žádné starosti s údržbou. Dlaždice jsou opracovány i z bočních stran a díky plastovému roštu se dají snadno napojovat z různých stran, takže s nimi vytvoříte nejrůznější vzory a vyřešíte i atypické prostory.

Estetický a odolný plot

Další oblastí, kde se tento odolný materiál bez nutnosti údržby dá snadno využít, jsou WPC ploty. Jednotlivé plotovky totiž na první pohled vypadají téměř jako dřevo, ale jsou výrazně odolnější proti UV záření a například také proti plísním a houbám. Kromě klasického využití pro vytvoření plotu okolo pozemku mohou být plotová prkna uspořádána jako obklad stěn nebo garážových vrat, čímž je možné dosáhnout velmi zajímavého designového prvku. Kromě dlouhé životnosti nabízí tento materiál také výhodu v podobě snadné montáže.

Publikováno: 25. 02. 2021

Kategorie: Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator