Majetkové pojištění je důležité pro klidný spánek celé rodiny

Existují různé formy pojistek. Některé jsou krátkodobé, jako je například cestovní pojištění a jiné trvají i celá desetiletí. Vhodně sjednaná pojistka může ochránit vaše blízké před různými událostmi, které nelze předvídat, a mohou se stát vlastně komukoliv. V dnešní době je možné jednat i mimo kamenné pobočky, online dohoda z pohodlí domova je tedy velmi snadnou záležitostí. Proč nedat přednost pohodlí, když se taková varianta sama nabízí? Klid duše je přece na prvním místě. Někdy může dojít i k banální věci, jako je zabouchnutí dveří od bytu, jindy zase vyteče voda z pračky. Ale kdo je připraven, ten nebývá zaskočen!

Rychlá dohoda je vždy připravena

Nechcete ztrácet čas? Majetkové pojištění si v dnešní době můžete sjednat během několika málo minut, to vše navíc z pohodlí domova. Vhodně zvolená pojistka znamená komplexní ochranu pro všechny členy domácnosti. Krátká smlouva a rychlá dohoda, to jsou dvě hlavní výhody. Stačí jen, abyste znali počet metrů čtverečních obytné plochy nemovitosti, která má být předmětem pojistky. Z této hodnoty se pak vypočítá pojistné, kalkulaci roční platby proto budete mít před sebou hned. Můžete si ale zvolit i pololetní nebo čtvrtletní frekvenci placení, tady záleží už jen na osobních preferencích každého pojištěnce.

Co vše může tato pojistka zahrnovat?

Zabouchnuté dveře jsme si už zmínili, ale existuje i spoustu dalších příhod, které nás nepotěší a mohou vyjít i na velkou sumu peněz. Lidé, kteří nemají majetkové pojištění, ji pak musí hradit z vlastní kapsy, což rodinnou kasu určitě nepotěší. Někdy jde o zboží v obchodě, které omylem rozbijete nebo také ochranu domu před řáděním živlů. Požár nebo povodně bohužel přicházejí s ničivou silou.

Publikováno: 21. 05. 2023

Kategorie: Finance | Finance

Autor: administrator