Poradíme, jak vybírat nový botník

Potřebujete vybrat nový botník a nevíte, podle čeho se orientovat? Jaké parametry jsou důležité a na co si dát pozor, aby byl výsledek co možná nejlepší? V článku najdete praktické rady, které vám pomohou ujasnit si, co by se mohlo hodit zrovna do vaší předsíně.

Nejdříve si určete rozměry

V první řadě je dobré určit si, jaké rozměry může mít váš nový botník. Tento parametr se logicky liší podle velikosti vaší vstupní haly. Někdy se nemusíte omezovat a prostě zvolíte takový, který se vám líbí. Jinde potřebujete efektivně využít každý centimetr a hledáte řešení perfektně zapadající do vašeho omezeného prostoru. Obě varianty mají svá řešení, jen v druhém případě musíte postupovat více promyšleně.

Zvolte vhodný typ

Klíčovým bodem je také volba typu. Zvolit si můžete například sedací botník. Jeho výhodou je přítomnost sedáku, který je určený pro posazení během obouvání. Nemusíte tak pořizovat další lavici nebo křeslo. Další variantou jsou výklopné botníky šetřící místo a nabízející esteticky schované uložení bot. Klasiku potom představuje nejrůznější regály, ve kterých přehledně vidíte své boty. Každému vyhovuje něco jiného a je dobré zvolit typ padnoucí do vašich představ, i když nemusí být posledním výkřikem módy. Předsíň je koneckonců místností s praktickým účelem, kde jde hlavně o efektivní využití prostoru.

A co design?

Ten je také důležitý a měl by ladit k ostatnímu vybavení v místnosti. Chybu určitě neuděláte, když zvolíte stejný odstín dřeva, jako má například šatní skříň umístěná v předsíni. Závěsné botníky jsou moderní a splní svou praktickou funkci s přídavkem pořádné porce stylu. Jistě najdete i jiné varianty s odpovídajícím designem tak, aby výsledek vypadal co možná nejlépe. Širokou nabídku najdete na internetových obchodech, kde načerpáte i cennou inspiraci.

Publikováno: 03. 04. 2018

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator