PVC podlaha, nebo marmoleum?

Vybrat podlahovou krytinu je v dnešní době kumšt. Nabídka je neuvěřitelně široká a pro laika je poměrně těžké se v ní zorientovat. Prodejci zákazníkům podsouvají nejrůznější typy materiálů a rozhodování proto není vůbec snadné. Podlahy se liší svými vlastnostmi, náročností pokládky a životností, a je naprosto logické, že i vy vytoužíte po co nejlepším řešení za pokud možno přijatelnou cenu. V tomto článku vám prozradíme rozdíly mezi dvěma populárními variantami – PVC podlahou a marmoleem.

Přírodní a umělé linoleum

Ať už je řeč o PVC podlaze, nebo marmoleu, obojí lze laicky nazvat „linoleem“. V případě kvalitního provedení navíc nejsou patrné rozdíly, tedy alespoň na první pohled. Ve skutečnosti jde o dva zcela rozdílné materiály. Preferujete-li přírodní produkty, bude se vám zamlouvat marmoleum. Výrobními složkami jsou korková drť, lněný olej, přírodní pryskyřice a barevné pigmenty. Podklad je tvořen tkaninou z juty. PVC podlaha je stoprocentně umělá. Z hlediska odolnosti a dalších vlastností jsou však oba typy podlah velmi podobné. Výběr je tedy především o osobních preferencích. Pokud si potrpíte na přírodní materiály a rádi byste snížili ekologickou stopu svého bydlení, zvolte marmoleum. V opačném případě ušetříte, protože PVC podlahy bývají levnější. Mimo to jsou k mání v rozmanitém spektru dekorů.

Nechte si poradit od odborníků

Podlahová krytina není rohlík, a proto byste si ji měli pořídit tam, kde vám kvalifikovaně poradí. PVC podlahy, přírodní linoleum - marmoleum a mnohé další typy podlah najdete u specializovaného prodejce Riva, který je na trhu přes čtvrt století. Disponuje vlastní sítí prodejen, má skladem přes 2 tisíce položek a nabízí komplexní služby včetně odborné pokládky. Vaše cesta za krásnou podlahou s vynikajícími užitnými vlastnostmi může začít třeba hned. Na www.riva.cz.

Publikováno: 25. 12. 2017

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: pvc nebo marmoleum