Posuvné dveře jsou praktické a vypadají skvěle

Při rekonstrukci bydlení je jistě pár důležitějších věcí než interiérové dveře, ale i ty by měly být na seznamu vašich priorit. Mimo to, že výrazně ovlivňují estetickou úroveň místnosti, na nich závisí i celková míra komfortu bydlení. Jak tomu rozumět? Docela jednoduše. Jsou to přeci právě dveře, kterými procházíte mezi jednotlivými částmi domácnosti. Klasické křídlové mohou v menším bytě zbytečně ukrajovat další cenné centimetry prostoru. Naštěstí existuje elegantní řešení v podobě posuvných dveří.

Pro koho jsou určeny posuvné dveře?

Posuvné dveře jsou jako stvořené do bytů, kde není místa na rozdávání. Běžné křídlové dveře potřebují na otevření cca 2 m2. V panelákových bytech a garsonkách je logicky vítaná jakákoliv možnost, jak ušetřit alespoň trochu prostoru – díky posuvným dveřím lze dosáhnout zajímavé úspory. Ale nejde jen o nedostatek místa. Posuvné dveře jsou dobrou volbou také do bezbariérových bytů. Pro osoby se sníženou pohyblivostí je manipulace s touto variantou mnohem jednodušší. Posuvné dveře navíc nemusí mít práh, což cení především starší lidé. A konečně design. Pro příznivce moderních architektonických stylů jsou posuvné dveře jako stvoření. Zejména pak systém pouzdra uloženého ve stěně. Je neuvěřitelně praktický a vypadá skvěle.

Dvě možné varianty provedení

Posuvné dveře mohou být nasazeny na kolejnicích na stěně či ve zmíněném pouzdře, které je elegantnější, ale náročnější na montáž. Vzhledem k tomu, že při realizaci pouzdra jsou nezbytné určité stavební úpravy, je vhodné tuto variantu zohlednit již ve fázi projektu. Montáž posuvných dveří připevněných ke stěně je rychlejší a jednodušší. A kde se po kvalitních posuvných dveřích poohlédnout? Chcete-li pro svou domácnosti to nejlepší, vyberte si u společnosti Erkado na https://dvere-erkado.cz/posuvne-dvere/. Specialisté vám ochotně poradí a doporučí vhodný typ, který uspokojí vaše specifické požadavky. Stačí se zeptat.

Publikováno: 22. 02. 2018

Kategorie: Nezařazené

Autor: administrator

Tagy: posuvné dveře