Přišel čas na rekonstrukci domu? Nezapomeňte na komín!

Pořídili jste si rodinný domek, který potřebuje více či méně opravit? Pokud se jedná o starší dům, určitě byste neměli podcenit kontrolu komína. Starý dům bude pravděpodobně potřebovat nejen vyměnit komínovou vložku, ale možná pořídit komín úplně nový. V případě, že byste tuto důležitou část rekonstrukce zanedbali, mohli byste později hořce litovat. Pojďte se podívat, jaké možnosti jsou dnes dostupné.

Funkční nerezové komíny

Univerzální nerezové komíny jsou moderním řešením pro každý dům, takže při jejich výběru rozhodně nemůžete sáhnout vedle. Jejich vnější plášť může být vytvořený buď z jedné, nebo rovnou ze tří vrstev. Výhodou nerezových komínů je, že jsou vhodné pro všechny druhy spotřebičů, které potřebují odvod kouře. Navíc nevyžadují nosný základ jako klasické zděné komíny, jelikož jsou vzhledem k použitému materiálu velmi lehké. Stačí je pevně připevnit ke zdi či jiné konstrukci. Jediným nedostatkem je nižší odolnost vůči extrémně vysokým teplotám, za to u nich ale nehrozí popraskání. Nerezové komíny se vyrábí v několika provedeních – ze silikátových desek, formou stavebnicového systému, jednovrstvý kouřovod či speciální komín přizpůsobený konkrétním požadavkům.

Komínové vložky

V případě, že váš domek není tak starý a celý komín není nutné měnit, bude zřejmě potřeba pořídit jen novou komínovou vložku. Vložkování komínů je nejčastějším způsobem opravy kouřovodu. Měli byste jej provádět pravidelně jednou za pár let, abyste měli jistotu, že komín zůstane funkční a bude stále dobře táhnout. Tyto vložky mohou mít různá provedení a standardně jsou vyrobeny ze tří typů materiálu. Patří sem komínové vložky plastové, nerezové a šamotové. Jestli si nevíte rady s výběrem, obraťte se na odborníka. Specializovaným prodejcem je například společnost Ciko.

Publikováno: 26. 01. 2019

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator