Proč je potřebná hydroizolace spodní stavby?

Chystáte se stavět? V tom případě nezapomeňte na velmi důležitou, leč často opomíjenou hydroizolaci. Jde o jediný způsob, jak zabránit nežádoucímu pronikání vlhkosti do zdiva a následné tvorbě plísní a degradaci vlastností stavebního materiálu. Další výhodou je i fakt, že díky hydroizolaci v budoucnu ušetříce nemalou částku za opravy vnitřních a sklepních prostor či poničené fasády.

5 důvodů, proč investovat do hydroizolace

Hlavním přínosem hydroizolace spodní stavby je zabránění vlhnutí zdiva a postupu vlhkosti. Za zmínku však stojí také zvýšení technického stavu a hodnoty nemovitosti, zamezení tvorbě plísní a zastavení prosakování vody do suterénu. Ve finále docílíte prodloužení životnosti stavby. Životnost kvalitní hydroizolace je více než 20 let. Po tuto dobu nebude ve vašem domě docházet k vlhnutí zdiva a šíření plísně, která může mít fatální dopad na lidské zdraví.

Realizaci svěřte profesionálům

K nejčastějším materiálům, které se při hydroizolaci používají, patří hydroizolační stěrky, měkčené PVC fólie a modifikované asfaltové pásy. S ohledem na náročnost realizace je vhodné, aby se o hydroizolaci spodní stavby postarali kvalifikovaní odborníci. Jedná se o jeden z nejnáročnějších úkolů na stavbách, a proto se vyplatí oslovit firmu s prokazatelně kvalitními referencemi a zkušenostmi.

S hydroizolací vám pomůže Hizol

Bohaté zkušenosti s realizací hydroizolace mají odborníci ze společnosti Hizol s.r.o., kteří se zabývají komplexní ochranou staveb před gravitační vodou, tlakovou vodou a zemní vlhkostí. Používají vysoce kvalitní materiály a pečlivě dodržují technologické postupy. Firma provádí hydroizolace u všech domů, a to napříč celou Českou republikou. Další informace o hydroizolaci, reference a fotogalerii realizací najdete na www.hizol.cz.

Publikováno: 07. 02. 2016

Kategorie: Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: hydroizolace spodní stavby