Proč si pořídit rohovou sedací soupravu a na co si dát pozor?

Výběr sedací soupravy není radno podcenit. Jestliže se právě rozhodujete mezi různými variantami a netrápí vás nedostatek prostoru, rozhodně zvažte pořízení sedačky rohové. Díky svému tvaru vám může nabídnout mnohé výhody a kromě toho, že je velmi praktická, komfortní a dostatečně prostorná, se v interiéru uplatní jako perfektní solitér. Nebudete se na něj moct vynadívat vy ani vaši hosté.

Hlavně, ať je pohodlná

Představy ideální rohové rozkládací sedačky se mohou lišit dle vkusu, ale jedno je vždy společné.- sedačka musí být velmi pohodlná, a proto se při výběru zaměřte na výšku a hloubku sedáku. Obecně se nižší sedačky doporučují k méně formálnějšímu odpočinku, zatímco vyšší sedací nábytek je vhodný i pro starší osoby - těm by se mohlo z příliš nízké sedačky hůře vstávat. To samé platí také v případě, že některý z členů domácnosti trpí poruchou pohybového aparátu. Žádoucím prvkem je dostatečně vysoké opěradlo. Umožňuje pohodlné schoulení a odpočinek zádovému svalstvu. Vybrané sedačky pak dokonce disponují polohovatelnými zadními díly, což pocit relaxace ještě umocňuje.

Pravá, nebo levá ?

Rozkládací sedací souprava vám musí dobře sloužit a rozhodně by neměla ve vašem obývacím pokoji překážet. Proto si předem důkladně změřte plochu pro její jednotlivé strany a dobře si rozmyslete, zda zvolíte pravou, nebo levou variantu. Některé sedačky se dají smontovat i v obou směrech.

Provizorní postel a úložný prostor navíc

Rohové rozkládací sedačky jsou obvykle poměrně velké a kromě toho, že je lze v případě potřeby rozložit a získat tak další postel, nabízí spoustu úložného prostoru. Do sedací soupravy se vejde mnoho věcí, které by vám jinde nepřekážely – například sezónní oblečení, fotoalba apod. A kde se po rohové rozkládací sedačce poohlédnout? Pořádnou porci inspirace najdete na www.lumax-nabytek.cz. Specializovaný prodejce nabízí rozkládací sedací soupravy z kvalitních materiálů v mnoha různých provedeních. Ať už jste zastánci moderního, nebo klasického designu, určitě si vyberete!