Vyzkoušejte život podle dánské metody Hygge

Pohodový a klidný život s úsměvem. Zdá se vám to jako nedosažitelný cíl, ke kterému se nedokážete přiblížit? Inspirujte se dánskou metodou Hygge, která právě k takovému životu nabádá. Naučte se jednoduché metody, jak dosáhnout pohody a příjemných prožitků v každém svém dnu.

Co je to Hygge

Toto slovo vzniklo jako zkratka od slova „hyggeling“. V přeneseném významu označuje příjemnou atmosféru, až přímo hřejivou, pospolitost, útulnost a také pohodu. Tento styl říká, že by si lidé měli užívat každý den naplno tak, jako kdyby už další dny nemusely přijít. Jedná se o vychutnávání života plnými doušky a vážení si každého okamžiku, který právě teď žijeme.

Jak na to

Hygge můžete vyzkoušet i vy, a to nejen doma, ale také v práci nebo dokonce ve svém šatníku. Doma si zařiďte například terasu tak, abyste na ní mohli trávit co nejvíc volného času. Stejně tak si doma najdete pohodlné místo, kde budete moct číst, relaxovat nebo si pustíte oblíbenou hudbu nebo film. Pro hygge je důležité sdílení s blízkými, vytvoření příjemného rodinného kruhu a také pocitu domova. Pokud si pořád nedokážete ten „pocit“ představit, zkuste si zavřít oči a nechat za nimi odehrávat příběh, kdy je venku bouřka, pošmourno, ale vy sedíte doma, například za oknem, na měkkých polštářích, zabalení do deky a v rukou horké kakao. A přesně to je ta chvíle, kdy si užíváte naplno ten jeden, jedinečný okamžik. Nechtěli byste to zažívat častěji a ve více okamžicích svého života?

Proč Dánsko

Věděli jste, že zrovna obyvatelé Dánska patří k nespokojenějším lidem na celém světě? Možná za to může právě umění hygge, tedy užívání si přítomného okamžiku. Veškeré studie byly zjištěny a potvrzeny v Kodani, na Institutu pro výzkum štěstí. Zdá se vám to jako vtip nebo nemožné? Opak je pravdou a tento styl života se dokonce v současnosti vyučuje i na londýnské univerzitě.

Místo pro relaxaci

Nesmí chybět pohodlné posezení, příjemná hudba, dobré víno a například i kazetová markýza proti dešti, protože ani v dešti se nebudete muset schovávat do domu a můžete si užít pohodlí za každého počasí. To stejné platí o markýzách na balkón, které vám zde zpříjemní i letní slunečné dny. Vytvořte si své místo pro relaxaci, dolaďte detaily jako jsou pohodlné polštářky, hřejivé deky a svíčky. Myslete však i na zmíněné boční markýzy proti větru, dešti a slunci tak, aby vám nic nebránilo, vychutnat si přítomný okamžik naplno.

Publikováno: 16. 03. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: administrator