Proč zvážit revitalizaci panelového domu?

Bydlíte v paneláku, ale jeho vzhled rozhodně neodpovídá současným trendům, ani stavu okolních budov stejného charakteru? Potom je nejvyšší čas, začít se o jeho aktuální stav zajímat a danou otázku nadnést na nejbližší schůzi spoluvlastníků. Nechat domy takto chátrat je v první řadě nebezpečné. Nehledě na další problémy, které se starých objektů dotýkají. Nejlepší cestou, jakou se vydat, je revitalizace panelových domů. Tou se zabývá společnost Jumar, která je v dané oblasti skutečnou jedničkou. A jaké argumenty je dobré si na schůzi připravit?

Stoupne hodnota samotné nemovitosti, i bytů

Ten první důvod, proč se do revitalizace pustit, jsou samozřejmě peníze. Zní to paradoxně? Díky všem stavebním úpravám se výrazně zvýší hodnota celé nemovitosti, ale i konkrétních bytů. Z toho mohou těžit všichni současní majitelé. Zvláště potom ti, kteří plánují prodej, popřípadě i pronájem své bytové jednotky. Navíc je dokázáno, že případní zájemci dnes preferují právě objekty, které již stavební úpravou prošly.

Zlepší se kvalita vašeho života

Nejenom, že celý panelový dům bude lépe vypadat, ale stane se i bezpečnějším. Příkladů, jak toho docílit, může být hned několik. Patří mezi ně:

  • Opravy starých balkonů

  • Opravy střech

  • Výměny oken

  • Sanace vlhkého zdiva

To se samozřejmě projeví hned v prvních dnech, jelikož život všech nájemníků bude spokojenější, bezpečnější a hlavně zdravější.

Revitalizací lze ušetřit budoucí náklady

Opět je dobré zmínit finanční hledisko, které se také dotkne každého nájemníka. Jak? S danými postupy souvisí i zateplování fasád. Lepší izolace znamená jistotu mnohem menších výdajů za vytápění. Během roku mohou jít ušetřené sumy i do tisíců korun. I přes případné zvýšení příspěvků do fondu oprav tak mohou rodiny šetřit. A to dnes bývá jeden z hlavních důvodů, proč se pro revitalizaci rozhodnout. Vsadíte-li na zmíněnou firmu Jumar, nemusí to být nijak drahé. Přesvědčte se sami! Dvanáct let zkušeností a bohaté reference hovoří za vše.

Publikováno: 21. 07. 2015

Kategorie: Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: revitalizace panelových domů