Bytový textil, záclony a povlečení dodávají vašemu bydlení styl

Domov bez textilií působí stroze a sterilně. Právě ony vytvářejí patřičný dojem útulna, vypovídají o vkusu majitele. Na co se zaměřit, abyste se jak vy, tak vaše návštěva cítili ve vašem domově příjemně?

Pro dekoraci i soukromí

Zaměříme-li se na okna, někdo upřednostňuje pouze žaluzie, jiný má raději záclony a závěsy. Žaluzie příliš prostoru ke kreativitě nenabízí. Rozhodujete se hlavně mezi vertikálním nebo horizontálním typem. Oproti tomu výběr délek, šířek a dekorů záclon se nám nabízí v nespočetném množství. Milovníci romantického stylu si zamilují voály z jemného průsvitného materiálu, jež zdobí něžné motivy. Na oknech působí velmi vzdušně, proto je nalezneme zejména v moderních interiérech. Další možností je záclona z organzy, pro niž je typický efektní lesk. Vyznavači přírodního stylu volí batistové záclony, které charakterizuje plátnová vazba a zemité tóny.

Dopřejte si vydatný spánek

Pokud neholdujete žaluziím, měli byste si kromě záclon pořídit i závěsy. Dopřejí vám patřičné soukromí před zvědavými pohledy kolemjdoucích. Kromě toho, že je můžete snadno barevně sladit s dalšími vybavením pokoje, dobře poslouží jako zatemňující prvek místnosti. V případě, že zvolíte variantu black out závěsu, můžete si být jisti 100% zatemněním. Tento typ závěsů vám v horkých dnech do místnosti nepropustí nežádoucí žár, v zimě slouží jako tepelná izolace.

Povlečení podle nálady

Ložní povlečení patří k bytovým textiliím, které pravidelně vyměňujeme několikrát do měsíce. Je skvělou příležitostí k tomu, abychom si vzhled ložnice měnili dle nálady nebo ročního období. V letních měsících sáhneme po zářivých pestrých vzorech, v zimě upřednostníme pastelové barvy. Celkový efekt podtrhneme přehozem, dekou či koberečkem před postelí ladící s povlečením tón v tónu.

Publikováno: 25. 01. 2020

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator