Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Základní strategie investování do zlata

Poslední týdny přinesly zlatu významné výnosy, které překonaly očekávání mnoha investorů. Cena zlata láme rekordy a analytici předpovídají další růst. Tento fenomén znovu otevřel diskusi o tom, zda je zlato stále bezpečnou a lukrativní investiční možností. V následujících řádcích tuto problematiku prozkoumáme hlouběji a podíváme se na různé aspekty investování do zlata.

Je třeba si uvědomit, že investování do zlata je jedním z nejstarších způsobů uchování hodnoty. Zlato má univerzální hodnotu a je vnímáno jako bezpečný útočiště v dobách ekonomické nejistoty. Než se však rozhodnete investovat do zlata, měli byste se snažit porozumět různým možnostem a rizikům, které jsou s touto investicí nedílně spojeny.

První otázkou, kterou byste si měli položit, je forma investice do zlata. V České republice nenajdete žádnou mincovnu, která by produkovala zlaté cihly či slitky. Místo toho se zde prodávají především zlaté cihly švýcarských rafinérií. Mějte na paměti, že různí prodejci mohou nabízet stejné slitky za zcela odlišné ceny. Proto je důležité provést důkladný výzkum a porovnat nabídky od různých prodejců, abyste zajistili nejlepší možnou cenu.

Konzervativní investicí do zlata je nákup fyzického zlata ve formě cihel nebo mincí. Tyto formy zlata poskytují fyzickou záruku hodnoty a jsou široce uznávány po celém světě. Naopak, investice do virtuálního zlata nebo spoření do zlata přináší určitá rizika, jako je nedostatek fyzického zajištění a možné vystavení různým finančním derivátům.

Další možností, o které se často diskutuje, je investice do akcií zlatých dolů. Avšak právě tato forma investice může být spojena s vysokou mírou nejistoty a rizika. Nikdy není jisté, zda jsou zásoby zlata v dolech dostatečné nebo zda budou efektivně vytěženy. Proto mnoho investorů preferuje držet zlato přímo ve fyzické podobě, aby minimalizovali rizika spojená s těmito spekulativními investicemi.

V neposlední řadě je důležité požadovat zlato do svého vlastnictví. To znamená, že fyzické zlato, které zakoupíte, by mělo být skladováno ve vašem vlastnictví a mělo by být chráněno proti různým rizikům, jako je ztráta nebo krádež. Vyhýbání se investicím do zlata prostřednictvím finančních instrumentů, které nenabízejí fyzickou podporu, je klíčové pro zajištění stability a bezpečnosti vaší investice.

Co dodat závěrem? Snad jen to, že investování do zlata může být atraktivní možností pro ty, kteří hledají stabilní a bezpečné uchování hodnoty. Vždy však proveďte důkladnou analýzu a zvažte různé možnosti a rizika spojená s konkrétní investicí. Za nejbezpečnější a nejspolehlivější způsob investování do tohoto drahého kovu je považováno držení fyzického zlata ve formě cihel nebo mincí.

Publikováno: 13. 04. 2024 / Aktualizováno: 20. 04. 2024

Kategorie: Finance

Autor: administrator