Základní otázky, které byste si měli položit při výběru podlahy

Podlahových krytin je spousta a každý typ nabízí specifické výhody. Zároveň je nutné počítat i s určitými omezeními, která nám mohou udělat čáru přes rozpočet. Pokud vám v souvislosti s výběrem podlahy praská žilka v oku, položte si (a následně i zodpovězte) několik základních otázek.

Jaký typ materiálu máte raději?

Odborník vám sice ochotně doporučí podlahovou krytinu s odpovídajícími parametry, ale nedokáže za vás rozhodnout, jestli inklinujete k přírodnímu, nebo umělému materiálu. Obecně se přírodní materiály vyznačují lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi a unikátní strukturou; umělé zase jednodušší údržbou a ohromnou nabídkou dekorů – typickou především pro vinylové podlahy.

Pro kterou místnost podlahu vybíráte?

Při výběru podlahové krytiny je přihlížet k tomu, kam se ji chystáte položit. Obezřetní buďte především u dřevěné podlahy – za určitých okolností je akceptovatelná i v kuchyni a koupelně, ale musíte zvolit správný typ s patřičnou povrchovou úpravou. Extrémní odolnost proti vodě mohou nabídnout také parkety Tábor - stačí je opatřit tvrdým voskovým olejem.

A pozor – pokud se rozhodnete pro jeden typ plovoucí podlahy pro celý prostor bytu či domu, ujistěte se, že podlahovina pochází z jediné šarže. Jinak hrozí, že bude na některých místech patrný rozdíl mezi barevnými odstíny dílců.

Jaké zátěži podlahu vystavíte?

Mezi základní kritéria, kterými se jednotlivé typy podlahových krytin liší, patří odolnost, respektive třída zátěže. Rozhoduje především životní styl rodiny (např. počet příslušníků, přítomnost domácích mazlíčků). Je nadmíru jasné, že do obývacího pokoje, ve kterém se běžně prochází pes, potřebujete odolnější podlahu než do místnosti, ve které se pohybuje jeden až dva lidi v ponožkách.

Otázek, které byste si měli položit při výběru podlahy, je samozřejmě mnohem více. Mohlo by vás zajímat, zda je daný typ vhodný pro podlahové vytápění, ale také schopnost izolovat hluk. Správnou odpověď vám rádi prozradí odborníci na podlahy Tábor z podlahářství VM Podlahy.

Publikováno: 12. 12. 2021

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator