Závitové kalibry a jiné typy kalibrů, které urychlí práci

Čas jsou peníze, to ví každý. Na druhou stranu, někdy je lepší činnosti věnovat více času, než ji odfláknout. V případě ověřování rozměrů pomocí kalibrů však můžete mít všechno – rychlost i přesnost. Kalibry denně pomáhají ve výrobě. Používají se ve fabrikách, v dílnách a různých výrobnách, a to zejména na odděleních kvality. Pomáhají totiž ověřovat, zda jsou rozměry výrobků správné.

Kalibry jsou rychlejší než měřidla

Pro ověření rozměrů je možné výrobek změřit. Tohle ovšem trvá, a pokud nemáte digitální měřidlo, hrozí lidská chyba. Člověk se snadno přehlídne. Právě proto nahradily roli měřidel ve velkovýrobě třmenové, závitové či válečkové kalibry. Kalibry neslouží k měření, ale k ověřování, zda je rozměr správný. Obvykle bývají oboustranné, případně jsou zmetková i správná část na jedné straně. Kalibr se na výrobek pouze nasadí. Pokud dobrá strana sedí a zmetková nikoliv, je vše v pořádku. Rozměry jsou ověřené bez zdlouhavého měření.

Kalibry jsou potřeba vždy na konkrétní rozměr

Z výše uvedené informace už vás zřejmě napadlo, že každý kalibr dokáže ověřovat pouze jeden jediný rozměr. Pro závitové kalibrynejde až o takový problém. Závity jsou normované a existuje několik velikostí. U jiných typů kalibrů je však někdy potřeba nechat si zhotovit kalibr přímo na míru. Vyplatí se to, pokud potřebujete ověřovat rozměry mnoha kusů produktu.

Velký výběr válečkových kalibrů i jiných druhů najdete online

Specialistou na kalibry s velkým výběrem je například firma Michovský tools provozující e-shop Kalibry.cz. Má velkou skladovou zásobu, takže dodání výrobků je rychlé. Kromě toho však dokáže dodat i atypické kalibry a speciály dle výkresů zákazníka. Navíc nabízí možnost dodání včetně kalibrace. Sortiment kalibrů je opravdu komplexní včetně typů NPTF, UN, UNJ, UNJEF, UNS a dalších. Nezbývá než je prohlédnout a urychlit kontrolu výroby!

Publikováno: 30. 04. 2020

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator