Starší dům jako správná volba? Ano, ale jen s odborníky na stavební práce

V poslední době je trendem, že se mladí lidé stále více stěhují z vesnic do měst. Bohužel aktuální situace na trhu těm, kdo se rozhodují koupit bydlení, do karet příliš nehraje, jelikož ceny nemovitostí jsou historicky na svém maximu. I přesto, že by si mnozí z nás rádi koupili novostavbu, která by byla ihned k nastěhování, musíme se nakonec přiklonit ke koupi starší nemovitosti. S tou souvisí nezbytné opravy, více práce při zařizování a určité riziko, že se v domě něco dříve či později pokazí. Na druhou stranu se však starší domy často nachází v lepší lokalitě, a kromě toho nabízí specifickou atmosféru, která v novostavbách chybí.

S odborníky se to lépe táhne

Pokud si myslíte, že je rekonstrukce domu jednoduchá, jste na omylu. Tím samozřejmě nemáme na mysli mnohé úkony, jako jsou například výmalba, sestavení nového nábytku a další triviální činnosti, které  zvládne svépomocí téměř každý. V případě stavebních prací se však doporučujeme obrátit na profesionály. Stavební firma totiž disponuje profi vybavením, a má v oblasti rekonstrukce dlouholetou praxi - stavební práce provede rychleji a mnohem kvalitněji, s ohledem na doporučené technologické postupy.
Stavební firmu si nezapomeňte důkladně prověřit. Vyžadujte reference a certifikáty. Spolehlivá společnost se za ně nestydí a má je na webu - například jako ABS Bílina.

Betonování je dřina, nechte to na profesionálech

Starší nemovitosti se dají koupit v různém stavu - od velice zachovalého až po stav vyžadující úplnou rekonstrukci. Žádná z variant není vyloženě špatná, pokud si dopředu spočítáte náklady a potřebný čas na rekonstrukci. Počítejte s tím, že při kompletní rekonstrukci vás mohou čekat nenadálé výdaje za betonářské práce. Mnohdy je zapotřebí vylít podlahy novým betonem nebo opravit či dostavět některý z nosných prvků, i když tyto práce původně nebyly v plánu. Výroba betonu, který bude základním stavebním prvkem, se nesmí podcenit a navíc je náročná jak fyzicky, tak po stránce kvality. Pokud se obrátíte na stavební firmu provádějící betonářské práce a zároveň se zkušenostmi s výrobou betonové směsi, ušetříte čas, který byste trávili mícháním betonu a především budete mít záruku použití vhodného typu betonové směsi.

Publikováno: 16. 06. 2019

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator