Terasu ano, ale ne ledajakou

Máte pocit, že každý druhý soused disponuje úžasnou terasou? Pravdou je, že v posledních letech terasy zažívají boom, ovšem otázkou je, zda jsou terasy ve vašem okolí skutečně tak skvělé, jak se možná na první pohled jeví. Kam tím míříme? Hovoříme-li o terasách, které jsou nedílnou součástí bytových domů již od začátku, zpravidla jde o kvalitní a promyšlené konstrukce. Mnohem více problémů může přinést dodatečná stavba terasy u rodinného domu. Samozřejmě vás nechceme odradit. Jen byste se měli dát pozor na několik důležitých věcí, které spousta lidí podceňuje či neřeší. Snad největší chybou je úspora na materiálu. Budete-li se snažit ušetřit na kvalitě, nepočítejte s dobrým výsledkem. Raději počkejte a našetřete si adekvátní částku.

Chcete terasu zastřešit?

Češi obvykle preferují zastřešení. Stříška by však měla být transparentní, jinak bude bránit přístupu slunce do oken, což je naprosto nežádoucí jev. Mimo to počítejte s nutností údržby – přiděláte si práci navíc. Mnohem praktičtější jsou výsuvné stříšky neboli markýzy. Nabízí flexibilitu a možnost regulace dle aktuálního počasí.

Jaký zvolit materiál?

Snad nejdůležitějším kritériem je materiál podlahy. V současné době jsou velmi populární exotické dřeviny, především pak teakové terasy. Tento typ dřeva má výjimečné vlastnosti a využívá se na výrobu nábytku a konstrukcí, které jsou vystaveny vlivům počasí. Ale i v této kategorii platí, že cena jde ruku v ruce s kvalitou. Někteří prodejci nabízí tropické dřevo podřadné kvality, což se nutně projeví na odolnosti a životnosti. Pokud vás exotické dřevo neláká a preferujete „klasiku“, mohly by vás zaujmout terasy ze sibiřského modřínu. Je pevné, pružné a snadno opracovatelné. Díky pryskyřici je navíc dobře chráněno před houbami a cizorodými látkami. Ještě lepší vlastnosti však získává až po ošetření ochranným olejem.

Publikováno: 26. 11. 2017

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator

Tagy: terasa sibiřský modřín | terasa teak | zahradní terasa