Pokládka vinylové podlahy se může svěřit odborníkům

Vinylové podlahy se stávají stále oblíbenější a to nejen svým pozitivním vlastnostem, ale jejich nabídka na trhu je široká, takže si určitě vybere každý. Jsou vhodné do jakéhokoliv objektu, zejména pak do moderních interiérů, které zdobí nejen kvalitní podlaha, ale i designový nábytek, moderní doplňky a kvalitní výmalba. Lidé se pak v takových domech nebo bytech cítí příjemně a pohodlně. Ovšem je také třeba poznamenat i to, že podlaha v místnosti je hodně zatížená a tak by se při výběru podlahové krytiny měli majitelé bytů a domů zamyslet nad tím, jaká bude kvalita takové podlahy. Vinylová podlaha nabízí široké možnosti.

Vinylová podlaha a co to je

Moderní vinylová podlaha je materiál, který má čtyři hlavní vrstvy. Díky nim je povlak odolný, nelze jej tak snadno poškodit, barvy na slunci nevyblednou a vinyl je velmi odolný proti vlhkosti. Odolnost materiálu proti opotřebení je rozdělena do tříd, které se určují v závislosti na pevnosti vrchní vrstvy povlaku.

Kam všude je možné vinylovou podlahu položit

Protože je vinyl velmi odolný materiál, je oblíbený a vhodný zejména do kuchyní nebo koupelny, protože velmi dobře odolává vlhkosti. Je rovněž vhodný díky své snadné údržbě do zdravotnických zařízení, do škol, školek, do veřejných institucí a jiných objektů, které je pak snadno udržovat. Možností je mnoho.

A jaké výhody spočívají v pokládce vinylové podlahy

Existuje celá řada výhod, které pokládka vinylové podlahy do vašeho bytu přináší. Ve skutečnosti se jedná o stejné dlouho známé vlastnosti, kterými jsou vinylové podlahy známé již od minulého století. Jsou to například nízké provozní náklady. Vinylové krytiny se snadno udržují. Dále jsou to skvělé barvy a vzory, které mají vinylové podlahy. Různé typy vinylových podlah lze kombinovat a vytvořit tak jedinečný vzor. Vinylové podlahy jsou obecně považovány za poměrně trvanlivé podlahy, které, pokud jsou správně položeny a udržovány, mohou trvat 10 až 20 let. Vinyl kombinuje hlavní výhody dalších populárních podlahových krytin: estetickou přitažlivost a modularitu parket, pevnost a trvanlivost keramických dlaždic, praktičnost, flexibilitu a teplo linolea. Díky silné ochranné vrstvě z odolného polyuretanu je vinylová krytina spolehlivě chráněna před všemi druhy mechanického poškození.

Pokládka vinylové podlahy

Ta je možná například celoplošným lepením. Zde je potřeba připravit základ pro lepení, takže musí být podklad rovný, čistý a bez nedokonalostí. Je k tomu také určeno speciální lepidlo, které musí rovnoměrně rozetřít, poté se může položit vinyl v rolích. Přilnavost k podkladu je možné například pomocí přítlačného válečku nebo pomocí korkové destičky. Pokládka vinylové podlahy samolepícími dlaždicemi I tato možnost je reálná. Dlaždice jsou opatřeny na spodní straně lepící vrstvou, která je samozřejmě chráněna ochrannou fólií. Ta se musí před lepením strhnout. Výhodou v tomto případ je, že se v takovém případě může položit vinylová podlaha v designu mozaiky, což vede k dokonalosti interiéru. Pokládka vinylové podlahy zámkovým způsobem I vinylové podlahy lze položit zámkovým způsobem, což je velmi podobný způsob pokládky, jako je u plovoucí laminátové podlahy. Jednotlivé dílce do sebe dobře zapadají. Tento způsob pokládky není složitý, ale jsou určité momenty, kdy je lepší si na to pozvat odborníky.

Publikováno: 29. 03. 2021

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator