Tři způsoby, jak se zbavit plísně v bytě

Přijde vám, že ve vaší domácnosti vládne zatuchlost? Důvodem zatuchlosti jsou plísně, které se v interiéru objevují kvůli nadměrné vlhkosti. Zejména v zimním období, kdy málo větráme a neustále topíme, se plísně vyskytují v domácnostech více než v jiných částech roku. Mnozí lidé jsou toho názoru, že s plísněmi není možné vyhrát boj, my však tvrdíme opak.

Abyste se konečně zbavili černých nebo zelených map na zdech, respektive v rozích místností, stačí se držet několika tipů. Základem jednotlivých tipů či způsobů, jak na plíseň v bytě, je však dostatečné větrání. Větrejte i v zimě, byť jen na malý okamžik. Zejména při sušení prádla v místnosti odvětrávejte, vyvarujete se zvýšené vlhkosti, která vede ke vzniku plísní. Navíc prádlo uschne rychleji.

Dezinfekce ozónem jako první způsob, jak se zbavit plísně v bytě

Pokud jste s dostatečným větráním začali až nyní, tudíž pokud už plíseň navštívila vaši domácnost, ptáte se, jak s ní bojovat. Jedním způsobem je dezinfekce ozónem, což je velmi efektivní způsob, jak nepříjemného hosta ze svého domova vyhnat. Ozón funguje jako zcela přírodní čistič, který neutralizuje nežádoucí pachy a zápachy. Kromě plísní zbaví ozón i zápachu od spálenin nebo kouře z cigaret.

Dezinfekční prostředky jsou také možnost

Další možností, jak se zbavit plísně, jsou dezinfekční prostředky, jež zakoupíte v drogeriích nebo hypermarketech. Je to daleko lepší způsob, než kdybyste se rozhodli odstranit plíseň manuálně za sucha. Zatímco druhý způsob povede jen k rychlejšímu šíření plísně, dezinfekční prostředky pomohou zbavit se plísně úplně. Vhodné je například Savo proti plísním nebo nejrůznější dezinfekční prostředky s chlorem.

Zasáhněte do omítky

Plíseň často zasahuje až do zdí místností a povrchové ošetření problém ne vždy vyřeší. Pokud je tedy plíseň rozsáhlá, v místě výskytu oškrábejte malbu a teprve poté použijte protiplísňový prostředek.

Publikováno: 28. 02. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator