Flexibilní, dobře placená i náročná. Taková je práce realitního makléře

Klíčem k dobře placenému zaměstnání je obvykle řada titulů nebo alespoň prokazatelné předchozí zkušenosti v daném oboru. Ale co když adekvátní vzdělání nemáte a rádi byste naopak vyzkoušeli něco úplně jiného, než jste dělali doposud? Máte vůbec šanci se na pracovním trhu uplatnit a přinést domů více než pár ušmudlaných tisícovek? Odpověď vás možná překvapí – ano! Vyzkoušejte si práci realitního makléře a možná se vám změní život.

Co k práci realiťáka potřebujete?

Především chuť se učit novým věcem, stoprocentní pracovní nasazení (nechcete-li si touto prací jen přivydělat) a pár klíčových vlastností. Obejdete se však bez vzdělání i praxe – všemu potřebnému se naučíte v rámci školení a praxí. Práce v realitách je ideální pro každého, kdo rád tráví čas v terénu, umí komunikovat s lidmi a je „tak trochu psycholog“. Nedílnou součástí pracovní náplně je také finanční a právní poradenství. Zkrátka od všeho trochu. Dobrý realitní makléř práci odvádí svědomitě a s ohledem na potřeby klientů. Zisk by neměl být prioritou – ten přijde ruku v ruce se spokojeností zákazníků.

Kolik si vyděláte?

Plat realitního makléře se obvykle skládá ze dvou částí. Kromě určitého fixního platu si realiťák přijde na podstatně větší částku formou provizí za zprostředkování nemovitostí. Zda se bude jednat o pár desítek tisíc korun, nebo podstatně více, však závisí na aktivitě a schopnostech konkrétního makléře. Jinými slovy – práce v realitách může být velmi výnosná, ale zároveň na ni lze pohlížet i jako na přivýdělek ke stávajícímu zaměstnání.

Jak v realitách začít?

Jak se stát realitním makléřem? Nejjednodušší je start pod taktovkou renomované realitní kanceláře. Dobrou volbou je například pražská pobočka RE/MAX Anděl, kde si nováčci přijdou na 50 % z provize a po zapracování lze vydělat až 80 %. Podrobnosti najdete na www.remaxandel.cz.