Válečkové, třmenové, závitové – kalibry dodává Michovský TOOLS

Společnost Michovský TOOLS prodává již 20 let kvalitní nástroje pro kovoobrábění v průmyslové výrobě. V nabídce jsou nástroje z nejkvalitnějších materiálů vyráběné inovativními moderními a spolehlivými technologiemi. Široký skladový sortiment zajišťuje rychlé dodávky. Sortiment je zaměřen na soustružení, frézování, závitování a vrtání. Důležitou částí nabídky jsou kalibry.

Kvalita na prvním místě

Kalibry (pozor, ne kalibri) v kovovýrobě zcela zásadně zvyšují efektivitu práce. Zrychlují výrobní i kontrolní procesy a bývají garancí vysoké kvality dodávaných výrobků. Nejsou to přímo měřidla. Slouží totiž pro srovnání. Velice rychle umí odhalit odchylky a zabraňují vzniku zmetků.

Typy kalibrů

Běžně používanými typy kalibrů jsou hladké kalibry pro poměřování správných délek výrobků. Třmenové kalibry se používají k měření vnějších rozměrů válce, válečkové kalibry k měření těch vnitřních. Pak existují ozubené a závitové – kalibry, jež jsou známé i pod obecným názvem tvarové. Používají se k poměřování závitů či ozubení. Nakonec nesmíme zapomenout na jednoúčelové operační kalibry, které slouží ke kontrole rozměrů konkrétního výrobku.

Kalibry i na míru

Michovský TOOLS dodává válečkové kalibry, třmenové kalibry, nastavovací kroužky i závitové kalibry a kroužky typů M, G, BSW, UNC, UNF, UNEF, TR, Pg, Rp/R, NPT i NPTF. Dalším typem dodávaných závitových kalibrů bývají kalibry s měřením hloubky závitu. Firma je vybírá od kvalitních dodavatelů. Na vyžádání je možné dodat též kalibry s odolným DLC povlakem, jenž zvyšuje životnost kalibrů. Kalibry i další měřidla vám v Michovský TOOLS vyrobí rovněž na základě vlastního výkresu zcela na míru. Kalibr má nejvyšší možnou kvalitu, odpovídá vždy příslušné normě a dostáváte k němu atestaci certifikované kalibrační laboratoře.

Publikováno: 22. 06. 2020

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator