Noční brikety: Levné a ekologické topivo, které vydrží hořet celou noc

S ohledem na rostoucí ceny energií není divu, že topení tuhými palivy má stále více příznivců. Dřevo je výrazně levnější než plyn či elektřina, ale má jednu zásadní nevýhodu. Velmi rychle přehoří, což s sebou nese riziko vyhasnutí kotle. Tomu se dá předejít jen důsledným dozorem nebo přechodem na speciální noční brikety. Jaké jsou další výhody tohoto ekologického topiva? Podrobnosti se dozvíte v následujících řádcích. Noční brikety nabízí příjemné teplo za minimální náklady. Potěšující zprávou je, že vydrží hořet po mnoho hodin a stále vydávat teplo. Nejlevněji je pořídíte mimo topnou sezónu, a to u jednoho z nejvýznamnějších internetových prodejců, společnosti OPTIMTOP s.r.o. Nyní se zaměříme na specifické druhy briket, které najdete v nabídce českého dodavatele:

Kůrové noční brikety

Kůrové noční brikety jsou charakteristické velmi dlouhou dobou hoření a žhnutí. Přírodní a obnovitelný zdroj energie poznáte podle tmavě hnědé barvy. Vyrábí se z čisté kůry stromů pod vysokým tlakem. Kůrové brikety jsou mechanicky stálé, při hoření výrazně nabudou na objemu (až o 30 %) a vydrží hořet cca 8 až 10 hodin. Používají se na topení ve všech typech krbů, kamen a kotlů.

Papírové brikety

Papírové brikety jsou vhodné především pro topeniště, kde chceme dlouhodobě udržet stabilnější nižší teploty. Příkladem budiž kotle rodinných domů během noci apod. Jde o nejhutněji slisované, kompaktní brikety, které nabízí lehkou a čistou manipulaci. Papírové brikety lze kombinovat s ostatními tuhými palivy jako příměs pro noční hoření. Popel se běžně používá jako hnojivo na zahrádkách.

Rašelinové brikety

Posledním typem nočních briket jsou ty, které se vyrábí pod velkým tlakem z rašeliny. Jde o skvělou alternativu k vytápění dřevem. Mají lepší výhřevnost než hnědé uhlí, jsou šetrné k přírodě a lze s nimi topit ve všech typech kotlů a krbových vložek (včetně splynovacích). Rašelinové brikety hoří rovnoměrně, jsou nenáročné na skladování a odolají vzdušné vlhkosti. Chcete se dozvědět další informace? Najdete je na www.optimtop.cz!

Publikováno: 19. 12. 2015

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator

Tagy: noční brikety