Vše, co byste měli vědět o výběru sedací soupravy

Nepatříte-li mezi menšinu lidí, kteří nemají potřebu relaxovat na pohodlné sedací soupravě, protože si zneznámých důvodů zamilovali sezení na tvrdé zemi či na matraci, jistě se vám bude hodit manuál na téma “jak vybrat správnou sedací soupravu”. Ačkoliv nejde o úkon, který by vyžadoval minimálně dva vysokoškolské tituly, můžete při nákupu udělat zbytečnou chybu - a to by byla velká škoda, nemyslíte? Přeci jen nejde o záležitost za pár korun...

S výběrem sedací soupravy se neukvapujte

Ve schránce vám přistálo hned několik letáků a vy se nemůžete dočkat, až vyrazíte do obchodního domu, případně si objednáte sedačku prostřednictvím e-shopu daného prodejce. Raději si však dejte trochu na čas a důkladně se zamyslete nad svými reálnými potřebami a požadavky. Jakkoliv se vám může určitá varianta na fotografii jevit jako ideální, protože je vám sympatický její design, v praxi vás může zklamat kvalitou nebo funkčností. I tyto aspekty byste měli vzít na vědomí a řídit se jimi při výběru.

Na co si tedy dát pozor?

Sedací souprava musí lahodit vašemu oku a zároveň být v dokonalé harmonii s ostatními interiérovými prvky. To ale není zdaleka vše! Chcete-li, aby vám nábytek vydržel co možná nejdéle, zaměřte se na kvalitu materiálů. A nezapomeňte se informovat o údržbě - máte-li menší dítě, které čas od času něco vylije nebo zapatlá, vyhněte se světlému čalounění. Výjimkou jsou snadno čistitelné potahy, které toho hodně snesou a v případě menší nehody není problém dostat skvrny pryč. A co je možná ještě důležitější? Velikost sedací soupravy by měla odpovídat dispozicím vašeho obývacího pokoje. Pořiďte si variantu s dostatečným počtem míst k sezení, ale nikoliv zbytečně velký kolos, který zaplní všechen prostor v místnosti. Inspirovat se můžete třeba u prodejce Nábytek Natali, který nabízí sedací sestavy v různých designových a velikostních provedeních. Nabídka potvrzuje, že kvalitní a velmi pěkná sedačka nemusí stát majlant.

Publikováno: 02. 07. 2018

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat správnou sedací sestavu | výběr sedací sestavy