Vybíráme stavební firmu v Praze. Na co si dát pozor?

Pomoc odborníků je někdy na místě. Při poruše automobilu upalujeme do servisu, vlasy svěříme do péče kadeřníkovi a vše, co se týká rekonstrukce a stavby bydlení zase spolehlivé stavební firmě. A přestože spoustu věcí zvládnete svépomocí, na některé činnosti byste byli bez zkušených řemeslníků krátcí. Bez stavební firmy, která disponuje příslušnou technikou, se neobejdete především v souvislosti se zemními a výkopovými pracemi. V praxi jde především o vytvoření základů pro rodinný či zahradní domek, garáž nebo jinou větší stavbu. Ruku v ruce se základy jde i připojení do inženýrských sítí a pokud již stavba nějaký ten pátek stojí, tak opravy poruch a havárií. Otázkou je, jak si při výběru stavební firmy počínat – nechcete přece šlápnout vedle a zaplatit spoustu peněz fušerům?

Cena hraje roli, ale není důležitější než kvalita

Na kvalitě odvedené práce záleží ze všeho nejvíce. Vybraná pražská stavební firma by měla nabízet maximální profesionalitu, individuální přístup a dodržování termínů. Je-li rozsah prací širší, obraťte se na firmu, která zaštítí kompletní realizaci na klíč. Odpadne vám spoustu starostí, které by v případě několika nezávislých firem zákonitě přišly. Nebudete řešit nepříjemnosti se subdodavateli a přijdete k hotovému. stavba Nezáleží na tom, zda hledáte stavební firmu zajišťující výkopové práce v Praze nebo cokoliv jiného. Vždy se zajímejte o reference a bude-li to možné, zeptejte se na zkušenosti zákazníků, kteří s danou stavební firmou v minulosti spolupracovali. A samozřejmě směřujte veškeré podstatné dotazy na zástupce vybrané stavební společnosti. Bude-li se diplomaticky vykrucovat a odpovídat neurčitě, raději se poohlédněte jinde.

Mladší firmy nejsou spolehlivé? Mýtus!

Je lepší spolupracovat s firmou, která se chlubí dlouholetou působností, nebo s výrazně mladší firmou s dobrým renomé? Opravdu nelze zobecnit, která varianta je jistější, ale rozhodně neházejte mladé firmy do jednoho pytle. Doba působnosti na trhu může i nemusí hrát roli. Jako příklad uvedeme společnost GPF Stavební, která byla založena relativně nedávno (2011). Firma se chlubí vynikajícími referencemi a rostoucím obratem. Zajišťuje veškeré stavební, výkopové i výškové práce v Praze a okolí.

Publikováno: 03. 06. 2015

Kategorie: Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat stavební firmu