Koupit si nemovitost v dražbě je stále výhodnější. Proč?

Chcete si splnit sen o vlastním bydlení a koupit si byt nebo dům? Či snad hledáte příjemný rekreační objekt, popřípadě vám stačí jenom pozemek? Ne vždy musíte skončit u realitní kanceláře, která má mnohdy nadsazené ceny. Lepší volbou je dražba nemovitostí. Podívejme se společně na to, jaká má specifika, stejně jako se společně podíváme na to, jaké jsou aktuálně hlavní výhody této možnosti.

Cena? I poloviční

Hlavní výhodou je určitě prodejní cena. Je jasné, že aukční princip spočívá vtom, že zájemci postupně přihazují a nemovitost je prodána nejvyšší nabídce. Ta se však mnohdy nemusí dotknout ani aktuální hodnoty prodávané věci, kterou dokládá odhad. Je to dáno tím, že vyvolávací cena startuje již na 2/3 této ceny. Platí to o dražbě první. Pokud se během ní nemovitost neprodá, následuje dražba druhá, kdy je vyvolávací cena stanovena jako ½ odhadní ceny. Budete-li jediným přihazujícím, máte ji v kapse.

Výběr nemovitostí je velký

Druhým důvodem, proč hledat nemovitost právě tímto způsobem je i to, že výběr je více než obrovský. Za nás doporučujeme využít webu www.drazba-nemovitosti.com. Ten je v tomto oboru skutečnou jedničkou a tak nám nabídne seznam aktuálně vypsaných dražeb, které se týkají prodeje:
  • Bytů
  • Rodinných domů
  • Pozemků
  • Rekreačních objektů
  • Komerčních a jiných objektů
Výhodou je, že dostupné nemovitosti najdete napříč celou republikou. Můžete se tak snadno zaměřit jenom na lokalitu, která vás zajímá.

Nejenom osobně, ale i online

Při výčtu výhod, které jsou spojeny s dražbou nemovitostí, nesmíme zapomínat na to hlavní. Možnosti, jak se aukce zúčastnit jsou hned dvě. Tou první je samozřejmě standardní osobní dražba, kde musíte být přítomni vy, nebo váš zástupce. Mnohem zajímavější a hlavně jednodušší je i takzvaná elektronická dražba. K té vám stačí počítač či notebook a připojení k internetu. Nemovitost tak koupíte třeba z hotelu na vaší dovolené.

Publikováno: 22. 08. 2015

Kategorie: Reality

Autor: administrator

Tagy: dražba nemovitostí