Zařizujete bydlení a nevíte, jak správně vybrat sedací soupravu?

Pustili jste se do zařizování obývacího pokoje? Pak jistě víte, že záleží na každém jednotlivém prvku. A na sedací soupravě ještě více než na ostatním vybavení. Důvod je prostý – právě na sedačce budete trávit zdaleka nejvíce času. Proto by měla být komfortní, vizuálně přitažlivá a v neposlední řadě i dostatečně odolná. Nepřestávejte číst a dozvíte se, na co si dát při výběru sedací soupravy pozor!

Jak budete sedačku používat?

Účel je základním kritériem výběru. Ujasněte si, co od sedací soupravy očekáváte a tím zúžíte výběr na odpovídající modely. Bude sloužit čistě k posezení s přáteli? Pak by měla být dostatečně prostorná. Sedačka určená k relaxaci by zase měla disponovat otomanem, na který si lze lehnout a v klidu odpočívat.

Jaký by měla mít tvar?

Vybrat správný tvar – to je, oč tu kráčí především. Měli byste si uvědomit, zda vyhlédnutý model dobře zapadne do vašeho obývacího pokoje. K mání jsou sedačky ve tvaru L, U a jednotlivé troj či dvojsedačky a křesla. Nevíte-li si rady, nakreslete si plánek a vyznačte na něm všechny prvky. Sedačka by měla poskytovat dostatek prostoru k sezení a zároveň nezabírat většinu podlahové plochy. Chytrým řešením jsou rozkládací sedačky, které lze v případě potřeby rozložit a proměnit na provizorní lůžko či patrovou postel. rozkladaci-sedacka

Nešetřete na kvalitě

Preferujete levné sedací soupravy, protože nemáte peněz nazbyt? Přesto byste se měli poohlédnout po dostatečně odolném výrobku. Dobrou volbou jsou sedačky s kostrou z bukového masivu a kvalitní molitanovou výplní. Je třeba si uvědomit, že od nejlevnější sedačky nelze čekat, že vydrží i méně šetrné zacházení. Nezapomeňte, že sedací nábytek leccos vypoví o vašem vkusu a životním stylu. Stojí za to investovat do kousku, který vám neudělá ostudu. Tip: Praktické rady se dočtete také v tomto článku na téma "vybíráme sedací soupravu".

Na materiálu záleží ze všeho nejvíc

Chcete, aby vám sedačka vydržela jako nová po mnoho let? Kostra z bukového masivu představuje dobrý základ. Výplně sedacího prostoru mohou bývají v různém provedení – některé se vyrábí tzv. sendvičovým způsobem (kombinace molitanu a pružin), jiné obsahují pouze odolný molitan. Pokud se již po kratší době prosedíte na kostru, vybrali jste si sedačku s nekvalitní výplní. I proto není od věci, když vám prodejce ukáže průřez danou sedačkou a přesvědčíte se, co je v jejích útrobách. V kvalitní sedací soupravě by měly být také další prvky jako jsou např. rapidy, solilit, rouno, filc, vlnovce a gumotextilní popruhy.

Jaký zvolit potah?

Dalším důležitým aspektem je potahový materiál. Můžete si vybrat z látkových, kožených a koženkových materiálů – ale který je ten nejlepší? Rozhodnete-li se pro látkový potahový materiál, zamyslete se nad budoucím zatížení a funkčností sedačky. Do obývacího pokoje, ve kterém se často pohybují menší děti, je ideální volbou materiál ošetřený tzv. nanowel technologií. Ta materiálu propůjčuje částečnou voděodolnost. Čištění probíhá pouze pomocí čisté vody. Pokud děti potah ušpiní, vyčistíte ho pomocí vlhkého hadříku. Ať už jde o skvrnu od čaje, kakaa, vína nebo psacích potřeb, čištění je rychlé a snadné. V kategorii kožených sedacích souprav najdete modely s jemným a hrubým typem potahu. Rozdíl spočívá v tloušťce. Výhodou kůže je snadná údržba – opět si vystačíte s hadříkem. Na druhou stranu nesmíte opomenout pravidelnou údržbu, v rámci které na potah aplikujete vosk či impregnaci. Kůže je skvělou volbou pro každého, kdo miluje luxus a nadčasové věci. Poslední skupinou jsou sedací soupravy s koženkovým potahem. Pogumovaný materiál obvykle nemá takovou životnost jako látka a kůže. Přesto je velmi žádaný, protože odpovídá požadavkům současné mladé generace. Koženkové sedačky jsou cenově dostupné a pěkné na pohled. luxusni-sedacka A jak vypadají současné trendy v praxi? Poohlédněte se po kvalitní sedací soupravě u známého prodejce iSedačky.cz.